Generální partner
Světlý režim
21. červenec 2023

Zpátky mezi elitou a na úvod hned doma, Karviná-Zlín (so,15)

V Karviné se po roční odmlce půjde znovu na prvoligový fotbal. V sobotu odpoledne se na čtyřech stadionech zvedne opona nové sezóny. Na Městský stadion v Karviné-Ráji dorazí zlínští ševci, kteří si udrželi prvoligovou příslušnost až v baráži...

Nervozita ne, natěšení ano! Celý klub a hlavně kabina se těší, že znovu uslyší hvizd píšťalky v nejvyšší tuzemské soutěži. Trenér Hejdušek si do svého trenérského životopisu připíše premiérový odkoučovaný zápas v pozici hlavního kouče. „Těším se na zápas, už aby byla sobota tři odpoledne,“ usmál se. Tlak na svou osobu cítím, i když menší než na začátku minulé druholigové sezóny. To jsem totiž pořád slýchával, že musíme postoupit. Nakonec se to podařilo,“ prohlásil.

Šéf lavičky považuje za výhodu, že jeho tým začíná doma. „Tím, že je to proti Zlínu, tak aspoň okamžitě budeme vědět, jak na tom jsme. Ale v konečném součtu je jedno, s kým začnete. Nechci se dívat doprava ani doleva. Musíme být nastavení tak, že chceme vyhrávat doma i venku. Ale především doma kvůli fanouškům,“ zdůraznil Hejdušek.

Cílem je samozřejmě záchrana, nejlepší by bylo vyhnout se úplně sestupovým starostem. „Chceme být všem týmům nepříjemným soupeřem, hlavně v domácím prostředí,“ dodal kouč Hejdušek s tím, že tým je konkurenceschopný, bude však potřeba pracovat hlavně na defenzivě.

FC Fastav Zlín či FC Trinity Zlín? Ne, valašský klub se k 1. červenci přejmenoval jednoduše na FC Zlín. Roční spolupráce s Trinity Bank na bázi generálního partnerství skončila. Zlín vstupuje do nové sezóny s velezkušeným trenérem Pavlem Vrbou a mladším kádrem, než na jaký byli fanoušci zvyklí. Někteří hráči starší hráči skončili a příchodů příliš nebylo. Přišli cizinec Latyr, Tomáš Čelůstka a Filip Žák, který naposledy působil v Teplicích. Uzdravil se však obrovský talent David Tkáč.

Zlín v přípravě odehrál celkem pět utkání - třikrát vyhrál a dvakrát remizoval. Kádr by rád trenér Vrba posílil o středního záložníka, času do konce přestupního období má ještě relativně dost.

Poslední vzájemný prvoligový duel skončil smírně 1:1 – hrál se přesně před rokem a čtvrt v Karviné. Konečnou podobu výsledku dal Lukáš Bartošák, který po sestupu MFK zamířil právě do Zlína.


Utkání 1. kola F:L MFK Karviná – FC Zlín startuje na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 22. července v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Daniel Vokoun. Informace ke vstupenkám jsou ZDE a celkové info před vstupem na stadion pak ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo