MFK Karviná - FK Ústí nad Labem  2:0  (1:0)
Rozhodčí: Hájek – Peřina, Adámková
MFK Karviná: Kučera – Jursa, Čeman, Buryán, Staš (28. Juska) – Ficek, Slončík, Pavlík, Milosavljev – Mišinský, Sourada (69. Reichl, 83. Tchami)
FK Ústí nad Labem: Porcal - Dvořák, Džuban, Valenta, Kaňa (85. Veverka) - Rudnytskyy (46. Pilík), Martykán, Šmrha (57. Volek), Franc - Škoda, Nádeníček
Počet diváků: 2642

.To, čeho se obával hostující trenér Svatopluk Habanec, se stalo skutečností. Ústečtí znova nezachytili úvod střetnutí a již od 8. minuty prohrávali. K přímému volnému kopu se postavil Slončík, jeho střelu zblokovala zeď a odražený míč doputoval k úplně volnému Milosavljevovi. Ten z 18 metrů vymetl levý koutek hostující brány - 1:0. . Od té doby existovalo na hřišti jen jedno mužstvo – MFK OKD Karviná. Ústečtí se dostávali k míči jen sporadicky, a pokud se přece jen usadili na naší půlce, jejich akce končili před hranicí pokutového území. Tlak stupňovali karvinští až do 25. minuty, pak jakoby se zalekli a začali hubený náskok bránit. Pasivitu zelenobílých mohl potrestat Nádeníček, který si naskočil na Martykánův centr. Jenže nemířil přesně. Tím skončil první poločas. Do druhé půle nastoupili hráči z Ústí ležérně a to se jim málem vymstilo. Po nacvičeném signálu se mohl Ficek zapsat do listiny střelců, ale k úspěchu chybělo pár centimetrů. O tři minuty později se zastřeloval Martykán a Kučera hypnotizoval míč, který jen těsně minul jeho tři tyče. V 67. minutě se Karviné povedlo přečíslení, Sourada poslal do nadějné pozice Mišinského, kterému chyběl půlkrok, aby byl u balónu rychleji než Porcal. O šest minut později se rýsovala další tutovka. Pět domácích hráčů postupovalo na dva obránce, jenomže Milosavljev finální přihrávku pokazil. Další možnost zvýšit skóre měl na kopačkách Čeman, ale gólman Porcal byl na místě. A to se mohlo týmu MFK nevyplatit. V 77. minutě se ocitl tváří v tvář Kučerovy Pilík, ale náš brankář stačil zmenšit střelecký úhel a vyrazil střelu na roh, z kterého vzešla další velká příležitost Ústí. Dvořák všechny přeskočil a orazítkoval břevno karvinské svatyně. V té době již hráli modrobílý vabank a po přečíslení se k zakončení dostal Ján Juska a parádním dloubákem pojistil tři body – 2:0. .

.

.Další druholigové střetnutí nás čeká již tuto sobotu, kdy se na Městském stadióně představí druhý celek tabulky Vysočina Jihlava. Zápas začíná v 16:30 a znova spoléháme na podporu fantastického karvinského publika.

.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
dnes - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
včera - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.