Pospěch – Solnický (77. Ďurica), Krása, Vaculín, Sokol – Huvar (58. Lang), Blažek, Janoviak, Houška (89. Otýpka) – Schulmeister, Bitomský.
Pillár – Hoffman, Buryán, Čeman, Jursa – Mišinský, Pavlík, Slončík (80. Juska), Ficek (65. Sourada) – Miloslavljev, Opic (78. Látal)
Branky: 35. Ficek, 63. Opic, 69. Mišinský
ŽK: Lang – Sourada

Karvinští zajížděli do Fulneku v roli papírového favorita. A svojí úlohu plnili po celý zápas. Úvodní šance Radka Slončíka a Ondry Ficka zůstaly nevyužity. Ve 14. minutě byl v pokutovém území sražen Pavlík a MFK OKD Karviná dostala možnost zahrávat pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Martin Opic a stejně jako v duelu s béčkem pražské Sparty nedal. Naštěstí tento okamžik nezanechal na našem týmu žádné stopy a nadále jsme hráli svou hru. Ve 31. minutě nepřelstil domácího brankáře Mišinský, ale o necelé čtyři minuty později se to již povedlo. Po velkém závaru ve vápně se k míči probojoval Ficek a pohodlně zavěsil pod břevno – 0:1. Další možnost ke zvýšení skóre měl Mišinský, ale jeho únik po křídle ztroskotal. Druhý poločas se také odehrával v režii Karviné. Nicméně první vážnější šanci si vytvořili fulnečtí. Janoviakovu hlavičku zastavil na brankové čáře Buryán. A od té doby se většinou hrálo podle karvinských not. Nejprve vystrašil Pospěcha v bráně Pavlík, ale jeho pumelice z 25 metrů prolétla kolem levé tyče. V 59. minutě se ocitl před domácím gólmanem Milosavljev, ale jakoby se zalekl a poslal míč mimo. 62. minuta přinesla našemu týmu uklidnění. Po Mišinského centru vyškolil Opic domácího zadáka a na následnou ránu Pospěch nedosáhl – 0:2. V 69. minutě vyhrál Pavlík osobní souboj, nahrál Mišinskému, který si křížnou ranou připsal další branku v dresu Karviné – 0:3. Debakl mohli dokonat i Sourada s Juskou, ale oba dva ve svých příležitostech selhali. Přesto si Karviná veze z Fulneku zasloužené tři body.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.