Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná

MFK Karviná
MFK Karviná
sobota 23.5.2009
3:1
(1:0)
Městský stadion
Diváci: 2547
FK Dukla Praha
Pillár – Hoffmann, Buryán, Čeman, Staš – Ficek, Pavlík (77. Tchami), Slončík, Jursa – Mišinský (83. Látal), Damiano (58. Sourada).
Svoboda – Mikula, Vorel, Kučera, Šmíd (46. Mičic) – Svatonský, Šiml (60. Zelenka), Gedeon, Malý - Kolomazník, Chigou (75. Kulvajt)
Branky: 18. vlastní Kučera, 51. Pavlík, 74. Sourada – 90. Zelenka
ŽK: Pavlík, Tchami, Buryán – Šmíd
Rozhodčí: Kocián - Hojsík, Jiřík

Komentář

Ideální fotbalové počasí nalákalo do ochozů slušnou návštěvu. A kdo zůstal doma, mohl litovat. V šesté minutě se jemný Pavlíkův centr snesl až k Mišinskému, jenž hlavou vystrašil hostujícího gólmana Svobodu, který musel na poslední chvíli zachraňovat na brankové čáře. Neuběhla ani minuta a před bránou Dukly to opět hořelo. Ale z „trmy – vrmy“ nedokázali karvinští nic využít. Hosté se k první střele dostali až v 15. minutě, nicméně Malého pokus z přímého kopu letěl vysoko nad. Sedmnáctá minuta přinesla pohlednou akci. Ficek nasadil Gedeonovi jesle a následnou ránu mířící mimo ztečoval do vlastní sítě Kučera – 1:0. Když se neprosadil ve 24. minutě Mišinský, ukázali po té svou útočnou sílu i Pražané. Svatoňského přihrávka prošla mezi obránci Karviné k Chigouovi, jenž si špatně seřídil mířidla a z hranice malého vápna poslal míč Pánubohu do oken. Exotická posila Dukly se předvedla i o několik okamžiků později. Chigou se zbavil Buryána a jeho přesnou přihrávku nezužitkoval Kolomazník, který z pěti metrů vystřelil vysoko nad Pillárovu svatyni. Necelých pět minut před přestávkou vyšachovali tři hráči Dukly karvinskou dvojici obránců, ale Svatoňský pálil do připraveného Pillára. Úvod druhého poločasu vyšel zelenobílým. V 50. minutě se postavil k zahrání rohového kopu Jursa a po nacvičeném signálu se do šance dostal zcela nekrytý Pavlík, který umístil svou dělovku pod břevno Svobodovy brány – 2:0. Odpovědí na karvinský gól byla dalekonosná střela Šimla. Ale ani tento pokus nemířil mezi tři tyče. Nebezpečnější akcí byl Slončíkův dloubák, s jehož likvidováním měl Svoboda plné ruce práce. A pak přišla nádhera, které aplaudoval celý stadion. Nedůslednost hostující obrany potrestal David Sourada málo vídaným způsobem, kdy vystřihl nůžky jako z partesu a výstavní trefa znamenala konec nadějím Dukly – 3:0. O čisté konto přišli hráči MFK OKD Karviná až v samém závěru utkání. V nastaveném čase využil drobného zaváhání Petera Pillára Luděk Zelenka a jeho lob znamenal snížení stavu na konečných – 3:1.

V předposledním kole se karvinští představí na hřišti Opavy. Ve slezském derby s místním SFC se pokusí prodloužit úspěšnou sérii. Ostře sledovaný zápas se odehraje v neděli 31. května od 16ti hodin.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo