Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná

MFK Karviná
FK Ústí nad Labem
neděle 17.8.2008
1:3
(0:2)

Diváci: 846
MFK Karviná
Porcal - Martykán, Valenta, Benčík, Franc, Volek (78. Fousek), Bartoš (46. Džuban), Karlík, Dvořák, Škoda, Rudnytskyy (57. Veverka)
Kučera - Reichl (46. Hoffman), Buryán, Jelič, Juska, Macek, Rýdel, Dittrich, Miloslavjevič (73. Ficek), Jursa (59. Sourada), Opic
Branky: 82. Juska (vlastní) - 21. Macek, 38. Macek, 80. Sourada.
ŽK: Džuban, Valenta, Fousek - Juska, Kučera.
Rozhodčí: Ochotnický - Ubias, Urban.

Komentář

Cíl dnešního utkání byl vyválčit první body do tabulky. A to se beze zbytku podařilo. Karvinští od počátku zápasu změnili taktiku oproti předchozímu zápasu. Vycházeli ze zabezpečené obrany, čímž se dostávali pod tlak Ústí. Nicméně tento zvolený systém přinesl své ovoce v podobě tří bodů.

Hned od počátku se Útečtí pustili do útočení. Ale tentokrát obrana Karviné pracovala na 100 procent a nepouštěla svého soupeře do vyložených šancí. I když menší chybičky by se našly. Nejprve se dvakrát za sebou neprosadil domácí Rudnytskyy, jenž v první šanci hlavičkoval mimo tyče Kučerovy branky a druhý pokus ztroskotal na nepřesném zpracování míče. A začalo platit okřídlené nedáš, dostaneš. Karvinští hned svou první příležitost přetavily v gól. Macek využil své prvoligové zkušenosti, zasekl si balón a poprvé rozvlnil síť ústecké branky - 0 : 1. O tři minuty později mohl srovnat skóre Rudnytskyy, ale ani v této chvíli nedokázal zkrotit balón a poslal ho pánubohu do oken. A když ani Škoda nevyužil stoprocentní tutovku, přišel zákonitý trest. Agilní Macek se opřel z velké dálky do balónu, který zapadl přesně k levé tyči - 0 : 2. O pár chvil později mohl zdecimované domácí dorazit Opic, ale s jeho pokusem si poradil domácí brankář Porcal. Když v poslední minutě skončila Škodova hlavička na břevně, mohli se Karvinští radovat z poločasového dvougólového vedení.

Druhou půli začaly oba týmy ve změněných sestavách. Zatímco domací se pokusili oživit zálohu a poslali na hřiště zkušeného Džubana, trenér Kalvoda se rozhodl pro změnu obrany, kdy Reichla, kterému se zápas nepovedl, vystřídal zkušený Hoffmann. I přes změny v sestavách zůstával obraz hry neměnný. Hosté úporně bránili, což dělalo ústeckým velké problémy. Ti se za první dvactiminutovku nedostali k pořádné šanci, přestože museli dohánět dvougólové manko. Teprve v 72. minutě se ocitl v tutovce Veverka, ale Kučera včasným vyběhnutím zabránil hrozící pohromě. Neuběhly ani čtyři minuty a Benčík znovu vystrašil karvinskou obranu, ale naštěstí promeškal vhodnou příležitost. A hosté udeřili potřetí a tím definitivně vzali ústeckým naději na příznivý výsledek. Macek vyslal do brejku Souradu, ten obešel brankáře a elegantně poslal míč do sítě - 0 : 3. Pod dojmem dostatečného náskoku se dopustili hráči MFK chyby a po velkém závaru ve vápně se zrodil čestný úspěch domácích - 1 : 3.

Náš tým tak veze cenné vítězství, které bude chtít potvrdit i v domácím zápase s Mostem. Utkání se odehraje v sobotu 23. srpna od 17:00 hodin na Městském stadiónu v Karviné - Ráji. Pojďme podpořit naše hráče v tomto atraktivním utkání a svým povzbuzováním vytvořit bouřlivou kulisu, kterou si naše družstvo zaslouží.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo