Generální partner
Světlý režim
24. červenec 2013

Béčko si poradilo také se Stonavou

Karvinskému béčku se prozatím v přípravě daří. V dalším utkání relativně v pohodě porazili Stonavu 2:0, když v prvním poločase rozvlnil síť Přemek Pavlík a v tom druhém Pavel Hanzel.
MFK Karviná B
středa 24.7.2013
2:0
(1:0)

Diváci: 0
SK Stonava
Dočekal - Káňa, Zielonka, Roman, Nowinski - Janík, Taraba - Kubiena, Koutný (46. Derík), Pavlík (46. Szkuta) - Ryšavý (46. Hanzel).
Branky: 39. Pavlík, 68. Hanzel

Komentář

V příjemném podvečerním počasí pokračovala příprava rezervního celku před začátkem soutěže zápasem proti Stonavě. Svěřenci Jana Pejši v tomto utkání nehráli dle představ. Ve hře byla spousta nepřesností a špatně řešených situací, ale i to na soupeře hrajícího I.A třídu stačilo.

Začátek zápasu byl nemastný neslaný z obou stran. První zajímavější příležitost si vytvořili domácí až ve dvacáté minutě. Po chybičce Stonavských v defenzivě se k míči dostal Přemek Pavlík, jemuž míč mířící do sítě vykopl z brankové čáry jeden z hostujících fotbalistů. Za dvě minuty Taraba našel pěkně znovu Pavlíka. Ten však pouze nastřelil stonavského brankáře, který mu zmenšil střelecký úhel včasným vyběhnutím. Do třetice to už Pavlíkovi vyšlo, protože stál ve správný čas na správném místě. Šest minut před pauzou reflexivně vyrazil stonavský gólman umístěnou střelu Ryšavého, míč se dostal k neobsazenému Pavlíkovi a ten poslal domácí do vedení.

Druhá půle se nesla v podobném duchu. Hosté hráli stále jednoduše a stereotypně. Neustále nakopávali míče na střelce Zollera, který několikrát provětral domácí stopery, ale nic vážnějšího se neudálo. Pojistku v podobě druhého gólu zařídil hlavně Nikolas Derík, jehož střelu stonavský gólman neudržel, míč mu vypadl a Pavel Hanzel už neměl žádný problém trefit prázdnou branku. I přes výhru nebyl tentokrát Jan Pejša příliš spokojený. „Zápas určitě nebyl podle představ, ale i tak to někdy bývá. Na druhou stranu jsme vyhráli a žádný tým se neporazí sám. Něco jsme tedy předvést museli, i když to nebylo vůbec optimální,“ řekl k zápasu kouč.

Další utkání, v pořadí už předposlední, je na programu hned v sobotu 27.července. Tentokrát poměří rezerva síly s polskými Pawlowicemi, hrající nižší soutěž. Tento zápas začne v 10:30 hodin znovu na druhém hřišti v areálu Městského fotbalového stadionu v Karviné-Ráji.

Fotogalerii ze zápasu najdete ZDE.
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo