21. červenec 2013

Zasloužená výhra béčka v Dětmarovicích

Svěřenci Jana Pejšy uspěli v horkém nedělním odpoledni na trávníku Dětmarovic, odkud vezou zaslouženou výhru 2:0. K té přispěli svými brankami po změně stran Martin Janík a Pawel Koziol.
SK Dětmarovice
neděle 21.7.2013
0:2
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná B
Švrčina (46. Hájek) - Káňa, Zielonka, Roman, Nowinski - Janík, Taraba - Derík (64. Szkuta), Koutný, Pavlík - Ryšavý (46. Koziol).
Branky: 62. Janík, 86. Koziol

V Dětmarovicích to žilo, protože souběžně se zápasem probíhala kolem fotbalového hřiště místní pouť. První poločas bohužel žádnou výraznější šanci nenabídl. Druhá půle byla určitě zajímavější a přinesla také dvě branky. Obě do sítě domácího týmu. Krátce po hodině hry se hosté ujali míče a šli do přečíslení tři na dva. Martin Janík to vzal na sebe a z hranice pokutového území umístěnou střelou k tyči poslal svůj tým do vedení.

Za šest minut mohl zvýšit Pawel Koziol po centru Pavlíka, ale zřejmě ho z rovnováhy vyvedl atak jednoho z domácích hráčů a v jasné pozice na zadní tyči zamířil mimo bránu. Chuť si Koziol spravil čtyři minuty před koncem, kdy ho vysunul Taraba. Polský mladík v karvinských barvách udělal gólmanovi domácích kličku a zakončoval do zcela odkryté brány.

Za minutu se v takřka stejné pozici ocitl Koziol znovu. Pokusil se o stejnou kličku, ale tu už brankář vystihl a vytlačil střelce druhé branky z výhodného úhlu. Domácí tým po celý zápas karvinskou branku takřka neohrozil a zaslouženě o dvě branky prohrál. Po prvním utkání proti mužskému týmu vyjádřil trenér Pejša spokojenost. „V testu proti soupeři, který přes léto posílil a má ve svém středu hráče, kteří v minulosti hráli třetí i druhou ligu, náš tým uspěl. Trpělivou hrou jsme soupeře do pořádné šance nedostali a sami dvakrát po změně stran udeřili," řekl k zápasu kouč Jan Pejša.

st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.