Generální partner
Světlý režim
28. červenec 2013

Jednobranková výhra rezervy proti Pawlowicím

Rezervní tým posílen o hráče z áčka uspěl v dalším zápase. V sobotním velmi horkém dopoledni zdolal těsně polské Pawlowice 1:0 pěknou brankou Přemka Pavlíka ze začátku druhého poločasu.
MFK Karviná B
sobota 27.7.2013
1:0
(0:0)

Diváci: 0
GKS Pawlowice
Dočekal (46. Hájek) - Cverna O., Roman (46. Zielonka), Cverna V., Nowinski (46. Káňa) - Taraba (82. Ryšavý), Janík - Koutný (72. Derík), Kubiena (46. Pavlík), Limanovský - Pavelka.
Branka: 52. Pavlík

Komentář

Domácí tým posílen o tři hráče áčka, kteří neodcestovali do Varnsdorfu, nastoupil podle pozápasových slov trenéra Jana Pejšy proti zatím nejkvalitnějšímu soupeři. Od začátku do utkání zasáhl také zkoušený Karol Pavelka, jehož budoucnost v Karviné se jeví jako pravděpodobná.

Karvinští soupeře do šancí po celý zápas moc nepouštěli. Naopak sami si vytvořili několik velmi dobrých střeleckých příležitosti, které bohužel neproměnili. Jako třeba Adam Taraba, který ve 22. minutě dostal přihrávku mezi dva hráče na hranici šestnáctky, ale zakončil pouze do brankáře hostů. Ještě předtím pěkně vystřelil z pětadvaceti metrů Martin Limanovský, jeho střelu však efektně brankář Pawlowic vyrazil na roh.

Do druhého poločasu kouč Pejša čtyřikrát vystřídal a přineslo to své ovoce. Sedm minut po změně stran vystřelil křižně z dobrých dvaceti metrů Přemek Pavlík a míč krásně zaplul až do sítě.

Zápas pokračoval v úmorném vedru v podobném duchu, kdy domácí tým byl lepší a hosté měli jen náznaky šancí. Skóre se však už nezměnilo. „Soupeř mě mile překvapil. Praktikoval mnoho přihrávek a především ti kluci o sobě věděli. Našemu týmu chvíli trvalo než se dostal do zápasu. Poté jsme už však začali Pawlowice přehrávat a z toho rezultovalo několik šancí, které se nám díky zbrklosti nepodařilo proměnit. Zápas tak rozhodl velmi pěknou střelou z dvaceti metrů Přemek Pavlík,“ zhodnotil zápas trenér Jan Pejša.

Fotogalerii ze zápasu najdete na facebooku.
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo