Generální partner
Světlý režim
28. listopad 2013

B tým: Čtyřgólová porážka s Orlovou

Porážkou 0:4 s třetiligovou Slavií Orlová zakončil karvinský rezervní celek kalendářní rok 2013. Zápas na Kovoně pod umělým osvětlením ovlivnil samotný začátek, když po deseti minutách hosté vedli o dvě branky.
MFK Karviná B
středa 27.11.2013
0:4
(0:3)

Diváci: 0
FK Slavia Orlová a MSK Orlová
Dočekal - Káňa, Roman, Cverna V., Nowinski - Taraba (65. Ceremuga), Derík - Cverna O., Janík, Hanzel - Kubiena.
Branky: 3. z pen a 45. Kašuba, 10. Ďungel, 66. Štallmach

Komentář

Zápas nezačal pro domácí tým vůbec ideálně. Hned ve třetí minutě fauloval v šestnáctce Pavel Hanzel a nařízenou penaltu s trochou štěstí proměnil hostující Kašuba. V desáté minutě využila Orlová rychlý přechod do útoku, který korunovala druhou brankou. Tentokrát se prosadil Ďungel. Nutno říct, že gólu předcházela domácí akce, kdy Ondřej Cverna hledal svým centrem dva spoluhráče v pokutovém území, ale míče se zmocnili hosté a ukázkově celou akci zakončili.

Sedm minut před přestávkou mohl snížit Ondřej Cverna, kterému narazil Martin Janík. Cverna však v záklonu branku přestřelil. Orlovští tak před pauzou přidali ještě třetí branku. Zblízka se prosadil znovu Kašuba a bylo zcela jasno.

Ve druhém poločase se domácí snažili s výsledkem něco udělat. Snažili se, dostávali se do šancí, ale jejich zahazování je už obehraná písnička. A tak pochopitelně udeřilo na druhé straně. Štallmachova střela z hranice šestnáctky zapadla přesně k tyči. Aspoň čestný úspěch mohl zajistit kapitán Janík, kterého vyslal do samostatného úniku Lukáš Kubiena. Míč však skončil pouze na tyči.

Další náznaky zůstaly rovněž nevyužity. „Je to pořád dokola. Celý podzim se trápíme ve finální fázi, a proto nestřílíme branky. Naopak soupeř nás trestá. Orlové hodně pomohl první rychlý gól. Navíc v desáté minutě přidala i druhý. Pak už je složité s tím něco dělat,“ řekl po utkání trenér Karviné B Jan Pejša.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo