23. únor 2014

Rezervní tým prohrál s Pawlowicemi

V dalším přípravném zápase před zahájením jarní části sezóny si karvinské béčko pozvalo na Kovonu polské Pawlowice. Soupeř byl přesnější a díky dvěma brankám veze z Karviné vítězství 2:0.
MFK Karviná B
neděle 23.2.2014
0:2
(0:1)

Diváci: 0
GKS Pawlowice
Dočekal - Cverna O., Káňa, Jovanovič, Nowinski - Zielonka, Taraba - Derík, Juřena, Siekiera - Ryšavý.
Branky: 22. Zyzak, 54. Benauer

Do zápasu zasáhlo hned pět fotbalistů, kteří se v sobotu večer vrátili z herního soustředění A týmu na Slovensku – brankář David Dočekal, Ondřej Cverna, Mihailo Jovanovič, Adam Taraba a Václav Juřena. Za slunečného počasí byly úvodní minuty celkem zajímavé a diváci viděli během úvodních dvaceti minut dobré příležitosti na obou stranách.

Nejprve se ve skrumáži po standardce nejlépe zorientoval David Ryšavý, ale pálil jen do brankáře, který s námahou vyrazil míč nad břevno. V 17. minutě přišla největší příležitost domácích během celého utkání. Hosté propadli v obraně, ta se otevřela a Václav Juřena šel sám na brankáře, kterého však neprostřelil. Na druhé straně předvedl výborný zákrok zblízka David Dočekal.

Ve 22. minutě však už nezabránil rychlému hostujícímu výpadu do rozhozené obrany a Pawlowice šly do vedení - 0:1. Takřka během celého utkání byly ve hře na obou stranách nepřesnosti, hosté z Polska měli ve druhé půli několik zajímavých příležitostí ke skórování, ale jejich střely nebyly přesné.

Výjimkou byla 54. minuta, kdy jeden z neobsazených hráčů měl na malém vápně tolik času, že si v pohodě míč zpracoval a poslal jej neomylně do sítě - 0:2. Domácí se ve druhé půli k nějaké větší šanci nedostali a prohráli podruhé za sebou.

st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.