Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná

MFK Karviná
AC Sparta Praha B
sobota 27.9.2008
2:0
(0:0)

Diváci: 155
MFK Karviná
Grigar - Kúdela (46. Droppa), Mareš P., Doležal, Krob - Jungr, Sedláček, Sus (55. Kadlec), Glaser - Pečnik, Třešňák (87. Kokoška)
Kučera - Hoffman, Brezničan, Richter (46. Sourada), Macek (69. Juroszek)- Opic, Jursa, Ficek (80. Miloslavljev), Burian - Rýdel, Jelič
Branky: 62. Třešňák, 90. Pečnik.
ŽK: Krob, Pečnik - Brezničan.
ČK: Sedláček.
Rozhodčí: Moláček - Štěrba, Koval.

Komentář

Domácí se do svého svého soupeře pustili zhurta. První desetiminutovku nepustila Sparta karvinské do žádné kloudné akce. Svírala je a hrozila nebezpečnými akcemi. Sérii rohových kopů a následně i přímý volný kop naše obrana odvracela s přehledem. Když zazdil obrovskou příležitost Pečnik, dostali se ke slovu i naši hráči. Svými kombinacemi a rychlými brejky byli nebezpečnější než jejich mnohem slavnější soupeř. Pokusy Ficka, Rýdla a ani Jursy neskončily mezi třemi tyčemi. Sparťané jen nevěřícně hleděli, jak karvinská smršť v prvním poločase ohrožuje Grygarovu bránu. Po střele Ficka chybělo jen velmi málo a hosté mohli do poločasu vést, bohužel proti byla tyč domácí svatyně. A když se gólově neprosadil ani kapitán Martin Opic, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal obrovskými šancemi na obou stranách. Nejprve svoji příležitost spálili domácí, když zcela osamocený Krob nedokázal propasírovat za Kučeru Pečnikův centr. V ještě vyloženější šanci se ocitl Martin Opic, kdy sám před brankářem Grygarem poslal míč do zámezí. Další varování Sparty přišlo v 58. minutě, ale ani Jungr se nedokázal prosadit. Ovšem o čtyři minuty později už zahřmělo a byl to gól v karvinské síti. Zcela nepokrytý Třešňák zasunul míč do brány - 0 : 1. Karvinští hnáni snahou o vyrovnání otevřeli hru a sparťané nebezpečně kontrovali. Naštěstí Kučera držel karvinské naděje až do poslední minuty. Veseleji mohlo být v 85. minutě po vyloučení domácího Sedláčka. Ale krátká přesilovka nepřinesla kýžený efekt. Nejprve Grygar zneškodnil Jursovu střelu a dvě minuty před koncem mohl zařídit vyrovnání Opic. Jenomže jeho rána jen těsně minula růžek branky. To, co se nepovedlo karvinským, se povedlo domácím. Krob přesně přihrál Plečnikovi a ten podruhé rozvlnil síť za bezmocným Kučerou - 2 : 0. A knokaut mohl přijít o minutu později - Glaserův brejk zlivkidoval Kučera. I přes prohru si naší hráči zaslouží poděkování za předvedenou hru. Bohužel výsledek tomu neodpovídá.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo