Generální partner
Světlý režim
16. únor 2014

Rezervní tým gól nedal, Dětmarovice jeden ano

Až na třetí pokus svěřenci Jana Pejši v probíhající zimní přípravě našli přemožitele. Dětmarovičtí fotbalisté rozhodli o své výhře deset minut před koncem.
MFK Karviná B
sobota 15.2.2014
0:1
(0:0)

Diváci: 0
SK Dětmarovice
Dočekal - Cverna O., Káňa, Zielonka, Nowinski - Siekiera, Taraba - Derík (46. Procházka), Kubiena (62. Derík), Koutný - Ryšavý.
Branka: 80. Matuščík

Komentář

Po čtrnácti dnech se opět divizní béčko představilo v zápasovém zatížení. Tentokrát na Kovonu dorazily Dětmarovice. V první půli se hrál nezáživný fotbal s množstvím chyb na obou stranách. Velmi solidní zápas odchytal domácí David Dočekal, který v průběhu utkání chytil tři jasné gólovky hostujících hráčů. Tu první již v sedmé minutě, kdy se před ním zjevil zcela osamocený dětmarovický Punčochář, ale z pěti metrů nechal Dočekala vyniknout.

Druhý poločas už byl pro oko diváka pohlednější. Domácí se víc tlačili před bránu hostů, ale k ohrožení brankáře Dětmarovic se příliš často nedostávali. A když už ano, jako například Kubiena, tak to příliš nebezpečného rázu nebylo. V 65. minutě musel druhý výborný zákrok předvést Dočekal proti Kadlčákovi, který využil chyb karvinské stoperské dvojice.

Za tři minuty se dostal za hostující obranu Daniel Koutný, ale v koncovce si nevedl lépe. Zanedlouho Dětmarovice chybovali v přechodu do útoku, čímž pomohli domácím k brejku, který však totálně pokazil právě Koutný. Ihned na druhé straně musel na zem Dočekal a připsal si třetí opravdu těžký zákrok. Rozhodnutí přišlo v 80. minutě, kdy střelou uvnitř pokutového území překonal domácího brankáře Ondřej Matuščík – 0:1. Na výsledku nic nezměnila ani úplně poslední akce utkání, kdy po kombinaci s Ryšavým zakončoval Siekiera.

Karvinské béčko tak poprvé v zimní přípravě prohrálo. Šanci na reparát bude mít celý tým v neděli 23. února proti polským Pawlowicím. Původně plánované středeční utkání s Heřmanicemi bylo zrušeno.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo