Generální partner
Světlý režim
1. březen 2014

Rezerva porazila Bohumín gólem z první půle

Po dvou porážkách a navíc bez vstřelené branky přišlo na řadu také konečně vítězství. V pátečním chladném podvečeru porazilo béčko účastníka krajského přeboru z Bohumína 1:0. O výhře rozhodl ve 37. minutě útočník David Ryšavý.
MFK Karviná B
pátek 28.2.2014
1:0
(1:0)

Diváci: 0
FK Bospor Bohumín
Dočekal - Taraba, Káňa, Zielonka, Kloda - Koutný, Siekiera - Derík, Kubiena, Nowinski - Ryšavý.
Branka: 37. Ryšavý

Komentář

Domácí nastoupili bez jediného hráče áčka. Hosté z Bohumína si za celý zápas moc šancí nevytvořili, až na konci trefili tyčku. V úvodní půlhodině se hrálo jen po obě šestnáctky a gólmani tak byli prakticky bez práce. Závěrečných patnáct minut prvního poločasu však přineslo dvě šance a jeden gól. Nejprve Nowinski našel z levé strany přesně Ryšavého, ale ten z velmi zajímavé pozice ani netrefil bránu.

Chuť si mladý karvinský útočník spravil ve 37. minutě, kdy mu mezi dva hráče adresoval přihrávku Kubiena a Ryšavý propálil hostujícího gólmana umístěnou střelou – 1:0. Druhý poločas byl na příležitosti zajímavější. Deset minut po změně stran to z osmnácti metrů zkoušel Siekiera, jehož střela bohumínského brankáře řádně protáhla. O minutu později po přesně standarce Nowinského už se domácí radovali z druhého gólu po přesné hlavičce Káni, ale rozhodčí odmával ofsajd.

Bohumínští se ve druhé půli snažili s výsledkem něco udělat, ale vetšinou byly jejich střely sraženy. I přesto sahali po remíze. V 81. minutě zatáhli hosté míč do vápna, ale trefili pouze tyč a domácí tak o výhru už nepřišli.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo