Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná
sobota 4.10.2008
2:0
(1:0)

Diváci: 2175
MFK Vítkovice
Kučera - Hoffmann, Juska, Buryán, Jelič - Macek, Ficek (74. Milosavljev), Rýdl, Jursa - Sourada (78.Juroszek), Opic (91. Dittrich)
Uvarenko - Derych, Doležal, Švestka, Silveira - Hanák, Plešek (55. Mikulenka), Motyčka, Pulkert (78. Novák) - Diviš, Poznar (71. Fromelius)
Branky: 24. Opic, 92. Rýdel.
ŽK: Milosavljev, Buryán - Motyčka, Švestka.
Rozhodčí: Hrubeš - Večeřa, Dobrovolný.

Komentář

Fotbal se spoustou šancí, hra na těžkém terénu a tři body pro domácí fotbalisty. Taková je stručná vizitka slezského derby mezi MFK OKD Karviná a Vítkovicemi.

Karvinští povzbuzení domácí výhrou nad Čáslaví, která se rodila za stejných klimatických podmínek, se vrhli na svého soupeře hned od začátku. Již v desáté minutě přistrčil Martin Opic přihrávku na rozeběhnutého Davida Souradu, který udělal kličku brankáři Uvarenkovi. Naneštěstí na vlhkém trávníku podklouzl a jeho slabou střelu stačili hostující obránci zastavit před brankovou čárou. V 16. minutě měli obrovskou příležitost hosté, nicméně zcela osamoceného Diviše vychytal Kučera. Po dvou zastřelovacích pokusech z přímého kopu se k balonu opět postavil Rýdel a jeho dělovku stačil Uvarenko vyškrábnout na břevno, jenomže míč se dostal ke zcela volnému Opicovi a ten si připsal další trefu v tomto ročníku - 1 : 0. Neuběhly ani dvě minuty od vedoucího gólu a mohlo být srovnáno. Poznarovu šanci elegantním zákrokem zlikvidoval Kučera. A když ani Macek nedokázal usměrnit míč do hostující brány, skončil poločas vítězstvím Karviné.

Druhý poločas se nesl v duchu zahazovaných šancí. V nadějné pozici se ocitl Opic, ale nedosáhl na centrovaný míč. V 58. minutě nebezpečně pálil Macek, Uvarenko jeho střelu vyrazil před sebe a Fickovi chyběli decimetry, aby se dostal k zakončení. O dvě minuty později jen tak tak stačil Uvarenko vytěsnit centr na své břevno. Nedlouho na to se odhodlal ke střele Hoffmann a hostující brankář se prolétl vzduchem, aby zabránil gólu. Vítkovice se přece jenom trochu osmělili a dvakrát za sebou atakovali karvinskou bránu. Pulkertovu ránu zastavil Kučera a další nebezpečnou akci odvrátili domácí zadáci na roh. Vítkovičtí neohrožovali jenom Kučerovu svatyni, ale i Uvarenkovu, když Silveira orazítkoval vlastní břevno. 86. minuta mohla znamenat rozhodnutí. Opic s Juroszkem běželi na jednoho obránce, ale posledně jmenovaný poslal nepřesnou přihrávku, s kterou si věděl rady Uvarenko. Nastavený čas přinesl vzrušení na obou stranách. Nejprve domácím zachránil tři body Kučera, který se štěstím vytěsnil balon a z následné akce se pískala penalta proti hostující týmu. K zahrávání pokutového kopu se postavil nejlepší hráč utkání Filip Rýdel a poslal Uvarenka na druhou stranu - 2 : 0.

Ohlasy trenérů

Leoš Kalvoda (MFK OKD Karviná): Podali jsme kvalitní výkon jako proti Čáslavi, Vítkovice 3 zápasy neprohrály, byly lépe na tom psychicky. Hráči podali výborný výkon, nevyvarovali jsme se sice chyb, ale jsem spokojený, je však třeba výsledek potvrdit v zápasech venku a hlavně uhrát alespoň bod na Bohemce.

Vlastimil Palička (FC Vítkovice): Gratuluji domácím vyhráli zaslouženě, byli aktivnější a vyhovovali jim podmínky. Naši hráči se nechali zaskočit, soupeř byl rychlejší , dostal se do vedení, v prvním poločase jsme vzdorovali, druhý poločas byl jednoznačně v režii Karviné. Neměli jsme daleko k vyrovnání. Gratuluji Karviné.

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii