Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná

MFK Karviná
MFK Karviná
sobota 4.10.2008
2:0
(1:0)

Diváci: 2175
MFK Vítkovice
Kučera - Hoffmann, Juska, Buryán, Jelič - Macek, Ficek (74. Milosavljev), Rýdl, Jursa - Sourada (78.Juroszek), Opic (91. Dittrich)
Uvarenko - Derych, Doležal, Švestka, Silveira - Hanák, Plešek (55. Mikulenka), Motyčka, Pulkert (78. Novák) - Diviš, Poznar (71. Fromelius)
Branky: 24. Opic, 92. Rýdel.
ŽK: Milosavljev, Buryán - Motyčka, Švestka.
Rozhodčí: Hrubeš - Večeřa, Dobrovolný.

Komentář

Fotbal se spoustou šancí, hra na těžkém terénu a tři body pro domácí fotbalisty. Taková je stručná vizitka slezského derby mezi MFK OKD Karviná a Vítkovicemi.

Karvinští povzbuzení domácí výhrou nad Čáslaví, která se rodila za stejných klimatických podmínek, se vrhli na svého soupeře hned od začátku. Již v desáté minutě přistrčil Martin Opic přihrávku na rozeběhnutého Davida Souradu, který udělal kličku brankáři Uvarenkovi. Naneštěstí na vlhkém trávníku podklouzl a jeho slabou střelu stačili hostující obránci zastavit před brankovou čárou. V 16. minutě měli obrovskou příležitost hosté, nicméně zcela osamoceného Diviše vychytal Kučera. Po dvou zastřelovacích pokusech z přímého kopu se k balonu opět postavil Rýdel a jeho dělovku stačil Uvarenko vyškrábnout na břevno, jenomže míč se dostal ke zcela volnému Opicovi a ten si připsal další trefu v tomto ročníku - 1 : 0. Neuběhly ani dvě minuty od vedoucího gólu a mohlo být srovnáno. Poznarovu šanci elegantním zákrokem zlikvidoval Kučera. A když ani Macek nedokázal usměrnit míč do hostující brány, skončil poločas vítězstvím Karviné.

Druhý poločas se nesl v duchu zahazovaných šancí. V nadějné pozici se ocitl Opic, ale nedosáhl na centrovaný míč. V 58. minutě nebezpečně pálil Macek, Uvarenko jeho střelu vyrazil před sebe a Fickovi chyběli decimetry, aby se dostal k zakončení. O dvě minuty později jen tak tak stačil Uvarenko vytěsnit centr na své břevno. Nedlouho na to se odhodlal ke střele Hoffmann a hostující brankář se prolétl vzduchem, aby zabránil gólu. Vítkovice se přece jenom trochu osmělili a dvakrát za sebou atakovali karvinskou bránu. Pulkertovu ránu zastavil Kučera a další nebezpečnou akci odvrátili domácí zadáci na roh. Vítkovičtí neohrožovali jenom Kučerovu svatyni, ale i Uvarenkovu, když Silveira orazítkoval vlastní břevno. 86. minuta mohla znamenat rozhodnutí. Opic s Juroszkem běželi na jednoho obránce, ale posledně jmenovaný poslal nepřesnou přihrávku, s kterou si věděl rady Uvarenko. Nastavený čas přinesl vzrušení na obou stranách. Nejprve domácím zachránil tři body Kučera, který se štěstím vytěsnil balon a z následné akce se pískala penalta proti hostující týmu. K zahrávání pokutového kopu se postavil nejlepší hráč utkání Filip Rýdel a poslal Uvarenka na druhou stranu - 2 : 0.

Ohlasy trenérů

Leoš Kalvoda (MFK OKD Karviná): Podali jsme kvalitní výkon jako proti Čáslavi, Vítkovice 3 zápasy neprohrály, byly lépe na tom psychicky. Hráči podali výborný výkon, nevyvarovali jsme se sice chyb, ale jsem spokojený, je však třeba výsledek potvrdit v zápasech venku a hlavně uhrát alespoň bod na Bohemce.

Vlastimil Palička (FC Vítkovice): Gratuluji domácím vyhráli zaslouženě, byli aktivnější a vyhovovali jim podmínky. Naši hráči se nechali zaskočit, soupeř byl rychlejší , dostal se do vedení, v prvním poločase jsme vzdorovali, druhý poločas byl jednoznačně v režii Karviné. Neměli jsme daleko k vyrovnání. Gratuluji Karviné.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo