Generální partner
Světlý režim
16. březen 2014

Béčko zvládlo generálku, Č.Těšín porazilo 2:0

Domácí, posíleni o hráče áčka, kteří v sobotním zápase na půdě Ústí nad Labem pouze střídali nebo nenastoupili vůbec, byli po celý zápas lepším týmem a zaslouženě zvítězili o dvě branky. Trefili se Jan Svatonský a ve druhé půli Milan Halaška.
MFK Karviná B
neděle 16.3.2014
2:0
(1:0)

Diváci: 0
FK Český Těšín
Lipčák (46. Dočekal) - Cverna O., Zielonka, Jovanovič, Nowinski - Koutný, Taraba - Halaška (64. Ryšavý), Svatonský (46. Siekiera), Juřena (46. Kloda) - Diaby (46. Kubiena).
Branky: 36. Svatonský, 62. Halaška

Komentář

Domácí měli v průběhu celého zápasu víc ze hry. Rozdíl byl vidět především v první půli, kdy se hosté dostali na útočnou polovinu pouze sporadicky, a tak měl brankář Lipčák celkem pohodovou pětačtyřicetiminutovku. Hned v úvodu zahrozil po Cvernově přiťuknutí z bezprostřední blízkosti Jan Svatonský, ale trefil pouze prostředek brány, kde stál hostující gólman.

Ve dvacáté minutě přišel pohledný okamžik Václava Juřeny, který vyvezl míč z vlastní poloviny až před hostující pokutové území, odkud vypálil přízemní střelou do tyče. První gólový okamžik se urodil v 36. minutě. Aktivní Ondřej Cverna se probil do vápna, kde se míče zmocnil Svatonský, obelstil bránícího těšínského obránce a zblízka už neměl problém skórovat – 1:0.

Chvíli po vedoucím gólu mohl vedení navýšit Juřena, ale své sólo neproměnil. Do druhé půle trenér Pejša čtyřikrát vystřídal a na hřiště se dostali další kmenoví hráči B-týmu. Hra se tím opticky trochu vyrovnala, ale Karvinští byli i nadále lepším mužstvem, přestože se Českotěšínští několikrát dostali k přímému ohrožení brankáře Dočekala. Ten však míč za svá záda nepustil. Pojistku v podobě druhé branky přidal krátce po hodině hry křížnou střelou Milan Halaška – 2:0.

„V rámci zátěže jsme chtěli kluky z áčka udržet v zápasovém rytmu. Někteří odehráli pouze poločas, ostatní i víc. Kombinačně to nebylo úplně špatné, hosty jsme v celém zápase prakticky nepustili do vyložené šance. Nula vzadu vždy potěší,“ zhodnotil závěrečné přípravné utkání kouč Karviné B Jan Pejša.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo