Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná

MFK Karviná
Bohemians Praha
neděle 12.10.2008
2:0
(1:0)

Diváci: 5974
MFK Karviná
Sňozík - Janek, Lukáš, Nikl, Rychlík - Bartek, Adam, Morávek, Röth (82. Růžička) - Ibragimov (88. Karal), Hartig (59. Škoda)
Kučera - Hoffmann, Juska, Gill, Macek, Opic, Jursa, Ficek (65. Milosavljev), Juroszek (81. Richter), Rýdel (58. Dittrich), Jelič
Branky: 37. Sňozík (pen.), 62. Róth.
ŽK: Adam - Gill, Opic, Juska.
Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kovařík.

Komentář

Atraktivní soupeř čekal na naše fotbalisty v nedělním zápase. Tým se slavnou minulostí a obětavými fanoušky. To je stručná charakteristika Bohemians 1905.

Naši fotbalisté odjížděli k tomuto zápasu s vědomím, že nemohou nic ztratit, naopak mohou příjemně překvapit. Jenomže Bohemka naše hráče k ničemu nepustila a zápas suverénně dovedla do vítězného konce. "Tento zápas se nám vůbec nepovedl", zhodnotil po utkání Vlado Miloslavljev. V tom mu přitakával i jeho kolega Vito Jelič: "Domácí na nás vyrukovali s tvrdou hrou a ta nám nevyhovovala. Navíc se nám nedařilo skoro nic."

Než se hráči MFK OKD Karviná stačili rozkoukat, už mohli prohrávat. V 7. minutě se Roth dostal do brejku, ale střele chyběla patřičná přesnost. Po té se museli karvinští několik minut bránit přesile domácího týmu, když musel být ošetřován Martin Opic. Z této krátké "přesilové" hry ovšem domácí nic nevytěžili. Hra se nesla v tvrdém duchu, na což vzápětí doplatil Tomáš Kučera, kterého fauloval Bartek. Na dlouhé minuty se z trávníků vytratil pohledný fotbal. Teprve ve 27. minutě se Nikl zavěsil do vzduchu a jeho hlavička jen těsně minula bránu. O dalších deset minut později se poprvé měnilo skóre - Bartek byl faulován v pokutovém území a hlavní sudí nařídil penaltu. K zahrávání pokutového kopu se postavil brankář Sňozík a na jeho pokus neměl Kučera nárok - 1 : 0.

I po tomto vstřeleném gólu tahala Karviná za kratší konec. Dalším nebezpečným varováním byla Škodova hlavička, kterou s problémy vyrazil Kučera na roh. A o čtyři minuty později bylo ještě hůře. Nová posila klokanů Ferenc Roth se opřela do míče a jeho puklice si našla cestu do brány - 2 : 0. Po tomto momentu jakoby se utkání dohrávalo pouze z povinnosti. I když si domácí vypracovali ještě dvě šance, na výsledku utkání se už nic neměnilo.

Velké poděkování patří všem karvinským příznivcům, kteří neváhali a jeli povzbudit svůj tým až do Prahy.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo