Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná
sobota 25.10.2008
1:1
(1:1)

Diváci: 2445
1.FC Slovácko
Blaha - Hoffmann, Juska, Buryán, Jelič - Ficek (61. Jursa), Rýdel, Macek, Milosavljev - Opic (84. Richter), Sourada (72. Juroszek)
Filipko - Kubáň, Ineman, Gonda, Němčický (54.Perůtka) - Formánek, Berger, Chmelíček, Stýskala(78. Čtvrtníček) - Randa, Lysoňek (22. Hrotek)
Branky: 7.Milosavljev - 40. Randa.
ŽK: Hoffmann, Sourada, Juroszek- Němčický, Chmelíček, Perůtka , Kubáň, Čtvrtníček, Ineman, Formánek.
Rozhodčí: Makovička - Handlíř, Lakomý.

Komentář

Tentokráte se Karviné nepodařilo navázat na vítěznou domácí vlnu a utkání skončilo remízou 1:1. I když průběh hry, tomu vůbec nenasvědčoval. Zvláště první poločas náš tým svého soupeře tlačil a nepouštěl ho do žádných šancí. Až na jednu vyjímku, kdy se po špatně rozehraném přímém kopu hosté dostali do rychlého protiútoku. I když šli dva protihráči na čtyři naše hráče, přece jenom se jim podařilo vstřelit branku.

Hned v první minutě vystrašil hostujícího gólmana Sourada. Šest minut poté se prosadila naše srbská akvizice Vlado Miloslavljev, který dostal míč za obranu, udělal kličku Filipkovi a svůj blafák zakončil střelou do prázdné brány - 1:0. Neuběhly ani tři minuty a skóre se mohlo znova měnit. Opic si udělal prostor v pokutovém území, ale jeho lob skončil těsně vedle. O další nebezpečné situace se staral svými přímými kopy Filip Rýdel a Filipko se měl v bráně co ohánět, aby jedovaté střely vytěsnil mimo tyče - v jednom případě hosty zachránilo břevno. A když se domácím hrubě nevyvedlo zahrání standardní situace, Slovácko udeřilo a srovnalo na 1:1. Autorem gólu byl Randa.

Druhý poločas nepobral mnoho fotbalové krásy. Hra se většinou odehrávala ve středu hřiště, obě mužstva se předháněla v nepřesnosti přihrávek a plynulosti hry nepřispěl ani rozhodčí Makovička, který rozdával karty jako na běžícím pásu. A protože se už nikomu nepodařilo přelstít soupeře, připsaly si oba týmy do tabulky po bodu.

Ohlasy trenérů

Ladislav Jurkemik (1. FC Slovácko): Jsem spokojený s bodem, Karviná má totiž kvalitní mužstvo a bojovný styl hry. První poločas byl jasně pro Karvinou, druhý poločas vyrovnanější, ale bez šancí.

Leoš Kalvoda (MFK OKD Karviná): První poločas jsme měli několik šancí, které jsme nevyužili, a to nás po 90 minutách mrzí. Druhý poločas, jak řekl kolega, byl vyrovnaný. Dnes jsme propadli ve hře dopředu a i když jsme měli 4 útočníky prostřídané, ani jeden se neprosadil.

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii