Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná

MFK Karviná
MFK Karviná
sobota 8.11.2008
1:1
(0:1)

Diváci: 3280
SFC Opava
Blaha - Juska, Brezničan, Gill, Buryán - Ficek, Macek, Rýdel, Milosavljev (82. Jursa) - Opic, Sourada (67. Juroszek)
Novák - Mezlík, Metelka, Šultes, Barteska (87. Višek) - Kolínek, Cigánek, Zapletal (69. Kiša), Halaška (74. Půda) - Jelínek, Partyš
Branky: 66. Sourada - 4. Šultes.
ŽK: Macek.
Rozhodčí: Býma - Čecháček, Peřina.

Komentář

Předposlední podzimní kolo přineslo souboj mezi Karvinou a Opavou. Toto slezské derby se neslo ve skvělé atmosféře, o kterou se zasloužili fanoušci obou týmů.

Kdo dorazil na Městský stadion s pětiminutovým zpožděním, přišel o první gól zápasu. Karvinská obrana neuhlídala zcela volného Šultese, který si naskočil na centrovaný míč a vymetl levý růžek Blahovy branky - 0:1. Tato rychle vstřelená branka jakoby uškodila celému fotbalu. Karvinští snažíce se o brzkou odpověď velice lehce kazili přihrávky a hosté ukolébáni jednogólovým vedením se moc do útoku nehrnuli. Ale přesto mohli zvýšit svůj náskok. Halaška poslal centr do vápna a Barteskova hlavička skončila na břevně domácí brány.

Druhý poločas začal větší aktivitou Karviné, která zpřesnila rozehrávku a dlouhými nakopávanými míči se útočníci dostávali za obranu. Nicméně tutovku si vypracovali znovu Opavané. Halaška vyslal přihrávku napříč pokutovým územím a zcela volnému Zapletalovi chyběl půlkrok, aby se radoval z dosažené branky. Z té se naopak radoval David Sourada, který se sám ocitl před gólmanem Novákem a jeho oblouček zaplachtil do sítě - 1:1. Poté Karvinští svého soupeře přitlačili, ale jejich pokusy končily na pozorné obraně. Postupem času oběma týmům ubývaly síly. A když se neujala ani Šultesova dělovka, skončilo utkání spravedlivou remízou.

Ohlasy trenérů

Radek Látal (Slezský FC Opava): Nastoupili jsme dobře, dali jsme gól, první poločas byl v naší režii. Škoda jedné akce v prvním poločase, že jsme ji neproměnili. Nástup do druhého poločasu byl dobrý. Potom jsme však měli problémy s nakopávanými míči na Opice, Karviná vyrovnala.

Leoš Kalvoda (MFK OKD Karviná): První poločas byl pro mě zklamáním, hráli jsme bez důrazu. Padla na nás po inkasovaném golu deka. Musím říct, že remíza je spravedlivá.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo