Blaha - Juska, Brezničan, Gill, Buryán - Ficek, Macek, Rýdel, Milosavljev (82. Jursa) - Opic, Sourada (67. Juroszek)
Novák - Mezlík, Metelka, Šultes, Barteska (87. Višek) - Kolínek, Cigánek, Zapletal (69. Kiša), Halaška (74. Půda) - Jelínek, Partyš
Branky: 66. Sourada - 4. Šultes.
ŽK: Macek.
Rozhodčí: Býma - Čecháček, Peřina.

Předposlední podzimní kolo přineslo souboj mezi Karvinou a Opavou. Toto slezské derby se neslo ve skvělé atmosféře, o kterou se zasloužili fanoušci obou týmů.

Kdo dorazil na Městský stadion s pětiminutovým zpožděním, přišel o první gól zápasu. Karvinská obrana neuhlídala zcela volného Šultese, který si naskočil na centrovaný míč a vymetl levý růžek Blahovy branky - 0:1. Tato rychle vstřelená branka jakoby uškodila celému fotbalu. Karvinští snažíce se o brzkou odpověď velice lehce kazili přihrávky a hosté ukolébáni jednogólovým vedením se moc do útoku nehrnuli. Ale přesto mohli zvýšit svůj náskok. Halaška poslal centr do vápna a Barteskova hlavička skončila na břevně domácí brány.

Druhý poločas začal větší aktivitou Karviné, která zpřesnila rozehrávku a dlouhými nakopávanými míči se útočníci dostávali za obranu. Nicméně tutovku si vypracovali znovu Opavané. Halaška vyslal přihrávku napříč pokutovým územím a zcela volnému Zapletalovi chyběl půlkrok, aby se radoval z dosažené branky. Z té se naopak radoval David Sourada, který se sám ocitl před gólmanem Novákem a jeho oblouček zaplachtil do sítě - 1:1. Poté Karvinští svého soupeře přitlačili, ale jejich pokusy končily na pozorné obraně. Postupem času oběma týmům ubývaly síly. A když se neujala ani Šultesova dělovka, skončilo utkání spravedlivou remízou.

Radek Látal (Slezský FC Opava): Nastoupili jsme dobře, dali jsme gól, první poločas byl v naší režii. Škoda jedné akce v prvním poločase, že jsme ji neproměnili. Nástup do druhého poločasu byl dobrý. Potom jsme však měli problémy s nakopávanými míči na Opice, Karviná vyrovnala.

Leoš Kalvoda (MFK OKD Karviná): První poločas byl pro mě zklamáním, hráli jsme bez důrazu. Padla na nás po inkasovaném golu deka. Musím říct, že remíza je spravedlivá.

st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.