Blaha - Juska, Brezničan, Gill, Buryán - Ficek, Macek, Rýdel, Milosavljev (82. Jursa) - Opic, Sourada (67. Juroszek)
Novák - Mezlík, Metelka, Šultes, Barteska (87. Višek) - Kolínek, Cigánek, Zapletal (69. Kiša), Halaška (74. Půda) - Jelínek, Partyš
Branky: 66. Sourada - 4. Šultes.
ŽK: Macek.
Rozhodčí: Býma - Čecháček, Peřina.

Předposlední podzimní kolo přineslo souboj mezi Karvinou a Opavou. Toto slezské derby se neslo ve skvělé atmosféře, o kterou se zasloužili fanoušci obou týmů.

Kdo dorazil na Městský stadion s pětiminutovým zpožděním, přišel o první gól zápasu. Karvinská obrana neuhlídala zcela volného Šultese, který si naskočil na centrovaný míč a vymetl levý růžek Blahovy branky - 0:1. Tato rychle vstřelená branka jakoby uškodila celému fotbalu. Karvinští snažíce se o brzkou odpověď velice lehce kazili přihrávky a hosté ukolébáni jednogólovým vedením se moc do útoku nehrnuli. Ale přesto mohli zvýšit svůj náskok. Halaška poslal centr do vápna a Barteskova hlavička skončila na břevně domácí brány.

Druhý poločas začal větší aktivitou Karviné, která zpřesnila rozehrávku a dlouhými nakopávanými míči se útočníci dostávali za obranu. Nicméně tutovku si vypracovali znovu Opavané. Halaška vyslal přihrávku napříč pokutovým územím a zcela volnému Zapletalovi chyběl půlkrok, aby se radoval z dosažené branky. Z té se naopak radoval David Sourada, který se sám ocitl před gólmanem Novákem a jeho oblouček zaplachtil do sítě - 1:1. Poté Karvinští svého soupeře přitlačili, ale jejich pokusy končily na pozorné obraně. Postupem času oběma týmům ubývaly síly. A když se neujala ani Šultesova dělovka, skončilo utkání spravedlivou remízou.

Radek Látal (Slezský FC Opava): Nastoupili jsme dobře, dali jsme gól, první poločas byl v naší režii. Škoda jedné akce v prvním poločase, že jsme ji neproměnili. Nástup do druhého poločasu byl dobrý. Potom jsme však měli problémy s nakopávanými míči na Opice, Karviná vyrovnala.

Leoš Kalvoda (MFK OKD Karviná): První poločas byl pro mě zklamáním, hráli jsme bez důrazu. Padla na nás po inkasovaném golu deka. Musím říct, že remíza je spravedlivá.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.