Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná
sobota 8.11.2008
1:1
(0:1)

Diváci: 3280
SFC Opava
Blaha - Juska, Brezničan, Gill, Buryán - Ficek, Macek, Rýdel, Milosavljev (82. Jursa) - Opic, Sourada (67. Juroszek)
Novák - Mezlík, Metelka, Šultes, Barteska (87. Višek) - Kolínek, Cigánek, Zapletal (69. Kiša), Halaška (74. Půda) - Jelínek, Partyš
Branky: 66. Sourada - 4. Šultes.
ŽK: Macek.
Rozhodčí: Býma - Čecháček, Peřina.

Komentář

Předposlední podzimní kolo přineslo souboj mezi Karvinou a Opavou. Toto slezské derby se neslo ve skvělé atmosféře, o kterou se zasloužili fanoušci obou týmů.

Kdo dorazil na Městský stadion s pětiminutovým zpožděním, přišel o první gól zápasu. Karvinská obrana neuhlídala zcela volného Šultese, který si naskočil na centrovaný míč a vymetl levý růžek Blahovy branky - 0:1. Tato rychle vstřelená branka jakoby uškodila celému fotbalu. Karvinští snažíce se o brzkou odpověď velice lehce kazili přihrávky a hosté ukolébáni jednogólovým vedením se moc do útoku nehrnuli. Ale přesto mohli zvýšit svůj náskok. Halaška poslal centr do vápna a Barteskova hlavička skončila na břevně domácí brány.

Druhý poločas začal větší aktivitou Karviné, která zpřesnila rozehrávku a dlouhými nakopávanými míči se útočníci dostávali za obranu. Nicméně tutovku si vypracovali znovu Opavané. Halaška vyslal přihrávku napříč pokutovým územím a zcela volnému Zapletalovi chyběl půlkrok, aby se radoval z dosažené branky. Z té se naopak radoval David Sourada, který se sám ocitl před gólmanem Novákem a jeho oblouček zaplachtil do sítě - 1:1. Poté Karvinští svého soupeře přitlačili, ale jejich pokusy končily na pozorné obraně. Postupem času oběma týmům ubývaly síly. A když se neujala ani Šultesova dělovka, skončilo utkání spravedlivou remízou.

Ohlasy trenérů

Radek Látal (Slezský FC Opava): Nastoupili jsme dobře, dali jsme gól, první poločas byl v naší režii. Škoda jedné akce v prvním poločase, že jsme ji neproměnili. Nástup do druhého poločasu byl dobrý. Potom jsme však měli problémy s nakopávanými míči na Opice, Karviná vyrovnala.

Leoš Kalvoda (MFK OKD Karviná): První poločas byl pro mě zklamáním, hráli jsme bez důrazu. Padla na nás po inkasovaném golu deka. Musím říct, že remíza je spravedlivá.

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii