Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná

MFK Karviná
1. HFK Olomouc
sobota 15.11.2008
4:2
(1:1)
Andrův Stadion
Diváci: 387
MFK Karviná
Doležal - Lukášek, Zlatohlavý, Kučerňák, Spáčil (72. Vurčík) - Korčián, Čučka (46. Škrobák), Los (63. Glos), Galajda - Krutý, Lošťák
Kučera - Hoffmann, Jelič, Buryán, Juska - Macek, Jursa (65. Miloslavljev), Ficek, Rýdel - Sourada, Juroszek
Branky: 45. Krutý, 46. Korčian, 56. Škrobák, 68. Galajda - 12. Juroszek, 72. Macek.
ŽK: Korčian, Spáčil, Glos, Galajda - Ficek, Sourada, Buryán, Rýdel.
Rozhodčí: Mikel - Filgas, Kubáň.

Komentář

Nepovedená koncovka prvního poločasu a nešťastný vstup do druhé půle zapříčinily, že ani tentokráte neveze Karviná z cizího hřiště body. I když prvních čtyřicet minut nasvědčovalo o opaku. Skvělé napadání po celém hřišti a spousty vypracovaných šancí dávaly naději, že neodjede s prázdnou.

Od prvního hvizdu rozhodčího jsme se pustili do soupeře s vervou. Domácí zaskočeni naší aktivitou vůbec nevěděli, co hrát. Své přihrávky zbrkle odevzdávali na naše kopačky a bylo jen otázkou času, kdy si vypracujeme první šance. Po úvodních zastřelovacích pokusech vyslal David Sourada do šance Filipa Juroszka, ten se kličkou zbavil obránce a tváří v tvář gólmanovi Doležalovi nezaváhal - 0:1. Gólem povzbuzený Juroszek vypracoval další zajímavou situaci - předložil míč před prázdnou bránu Souradovi a jen potřebný kousíček štěstí chyběl k tomu, abychom po dvaceti minutách hry vedli dvougólovým rozdílem. O osm minut později si znovu David Sourada naběhl do slibné pozice, ale ze šesti metrů přestřelil olomouckou bránu. První vážnou akci si domácí vypracovali až v závěru poločasu. Nejprve zaváhal s vyběhnutím Kučera a málem byl z toho gól. Toho se ovšem Holičtí dočkali v nastaveném čase. K přímému kopu z pravé strany se postavil Krutý a jeho centrovaný balón proletěl celým pokutovým územím a skončil za zády překvapeného Kučery - 1:1.

Sotva rozhodčí foukl do píšťalky a byla zahájena druhé půle, opřel se do míče Korčian a domácí vedli - 2:1. O šest minut později mohlo být srovnáno, když se sám na bránu řítil Juroszek. Jenomže za záchrannou brzdu sáhl Spáčil a stáhl Juroszka k zemi. K překvapení všech rozhodčí Mikel ukázal Spáčilovi pouze žlutou kartu. Od tohoto momentu hráli Karvinští jako opaření. Chyba střídala chybu a domácí toho dokázali zkušeně využít. Velké nedorozumění v obraně potrestal Škrobák a přinesl klid na domácí kopačky - 3:1. A v 68. minutě dovršil dílo zkázy Galanda, který se celkem lehce dostal do šestnáctky a kolem padajícího Kučery poslal míč počtvrté do karvinské sítě - 4:1. Nepříznivý stav o čtyři minuty později zmírnil Macek, pro něhož bylo hračkou dorazit vyražený míč do prázdné brány - 4:2. Poté ještě hosté spálili dvě tutovky. Nejprve Rýdel vyslal štiplavou střelu a Doležal na poslední chvíli zachraňoval na brankové čáře. A nakonec ještě Macek nezužitkoval svůj brejk. Proto hosté zaslouženě prohráli 4:2.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo