28. listopad 2016

U19: Zodpovědný výkon a další výhra, nyní v Jihlavě

Ligový dorost zakončil podzimní část vítězstvím 3:1 v Jihlavě, čímž završil fantastickou druhou půlku podzimu – od 21. října vyhrál šest zápasů v řadě a přezimuje zřejmě na 12. příčce, což se ještě v září zdálo jako sci-fi.
Vysočina Jihlava
sobota 26.11.2016
1:3
(0:2)

Diváci: 68
Konrád – Matulka (83. Trojánek), Vrzal, Křišťál, Dujmović – Karmazín – Smejkal, Šteffl (27. Časta, 77. Fikar), Průša (88. Kafoněk), Řezáč (54. Lorenc) – Svoboda.
Ciupa - Wenglorz, Formela, Blejchař, Cieslawski - Hejda, Vokoun, Mooc, Macko - Pisarek (90. Egri), Nimely (90. Hruška).
Branky: 50. z pen. Svoboda - 37. a 42. Macko, 90. z pen. Nimely
Rozhodčí: Hájek

Hodnocení trenéra Petra Gibaly: „Byl to těžký zápas. V první půli nám dělalo problém se prosadit přes konsolidovanou obranu, ale zvládli jsme to díky hezkým akcích a dvěma gólům Macka. Je radost vidět, že to nebyla náhoda a kluci to v obou případech udělali vědomě. Druhý poločas byl o tom, abychom psychicky ustáli tlak, domácí Jihlav totiž v 50. minutě snížila a stále se tlačila za vyrovnáním. Naštěstí se nám to povedlo udržet a v samotném závěru jsme pojistili výhru z penalty a zakončili tak vítězně podzimní část.“

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.