Třetí výhra! Juniorka zvítězila v Jihlavě 2:1

14.08.2017 | redakce

Třetí výhra! Juniorka zvítězila v Jihlavě 2:1 Góly z první a poslední minuty zajistily juniorskému tříbodový zisk z Vysočiny. I ve třetím soutěžním utkání se trefil Ostap Sas, tentokrát se jednalo o vítěznou branku v 90. minutě.

3.kolo, pondělí 14.8.2017
Vysočina Jihlava - MFK Karviná  1:2  (1:1)
Branky: 36. Svoboda - 1. Puchel, 90. Sas
ŽK: Karmazín (JIH.)
Rozhodčí: Julínek
Vysočina Jihlava: Kolář – Vašíček, Rychetník, Vedral, Beseda – Demeter, Svatík (32. Karmazín) – Fikar (86. Časta), Smejkal, Průša - Svoboda.
MFK Karviná: Ciupa - Putyera, Sorochenko, Formela, Sas - Smrž, Duda - Puchel, Lingr, Kyriakopoulos (68. Řapek) - Ramirez (65. Egri).
Počet diváků: 100

Ani třetí tým na Moravě si na juniorku MFK Karviná nepřišel. Po výhrách v Třinci a doma se Sigmou zajížděli svěřenci trenérů Zbyška Gazdy a Marka Bielana do Jihlavy. Nechybělo několik borců z A-týmu, kteří doplnili kmenové hráče týmu U21.

Začátek utkání byl z karvinské strany opravdu skvělý. Hned z první akce totiž hosté udeřili přesnou střelou na vzdálenější tyč z kopačky Erika Puchla. V celém průběhu prvního dějství byla Karviná lepší a nebezpečnější, ovšem nepřesná ve finální či předfinální fázi – hráči nedokázali dotáhnout rychlé brejky 4 na 2, 3 na 1 nebo 5 na 2. Především šance i následná dorážka reprezentanta Ondřeje Lingra volala po gólu a pojištění náskoku.

Domácí měli tři nebezpečné situace. První skvěle chytil gólman Ciupa, potom už však nestačil deset minut před přestávkou na gólovou hlavičku Svobody, který sám uprostřed vápna zamířil přesně. Jihlava zahrozila ještě jednou, když v poslední minutě první půle domácí hráč překopl snad ze dvou metrů branku – jednalo se asi o klíčový okamžik celého zápasu.

Po změně stran se dlouho hrál vyrovnaný zápas, k čemuž oba týmy přispěly nakopávanými míči. Dvacet minut před koncem Karvinští přehodili na vyšší rychlostní stupeň a až do konce utkání dominovali. Byli pohyblivější, rychlejší a nebezpečnější. Když už se schylovalo k remíze, tak se hezky do vápna dostal Ostap Sas a rychlou střelou k bližší tyči rozhodl o osudu zápasu.

Karvinští tak mají po třech kolech plný počet devíti bodů při skóre 9:1 a právě díky lepšímu skóre vedou tabulku moravské skupiny JL před Slováckem, které přijede do Karviné v neděli.

Trenér Marek Bielan: „Měli jsme skvělý vstup do zápasu, protože hned z první akce v první minutě jsme šli do vedení. Až do konce poločasu jsme byli lepší na míči a měli víc šancí po brejcích. Domácí zahrozili třikrát, z toho se jim podařilo vyrovnat. V samotném závěru prvního dějství přišel asi klíčový okamžik utkání – domácí sami před Ciupou asi z dvou metrů překopli bránu. Druhý poločas byl dlouho vyrovnaný, ale od sedmdesáté minutě jsme vládli a zaslouženě v poslední minutě rozhodli zásluhou Sase, který napřáhl a trefil přesně k bližší tyči. Pochvala pro všechny za odmakané utkání.“

• U19 na turnaj do B. Bystrice
dnes - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
před 2 dny - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
před 3 dny - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.