Nevyužité šance se nakonec juniorce vymstily

21.08.2017 | redakce

Nevyužité šance se nakonec juniorce vymstily První bodovou ztrátu v sezóně zapsal juniorský tým. V zápase dvou nejlepších týmů se na těžkém terénu zrodila remíza 1:1. Karvinští vedli po trefě Lukáše Budínského, ale tři minuty před koncem vyrovnal hostující Mareš.

4.kolo, neděle 20.8.2017
MFK Karviná - 1.FC Slovácko  1:1  (1:0)
Branky: 41. Budínský - 87. Mareš
ŽK: Smrž - Juroška, Pospíšil
Rozhodčí: Mrázek
MFK Karviná: Ciupa - Čolić (73. Putyera), Formela, Lischka, Vondra (78. Kyriakopoulos) - Smrž, Weber (83. Egri) - Lingr, Budínský (46. Sas), Letić - Ramirez (70. Řapek).
Počet diváků: 100

Tolik šancí a pouze dva góly – každý na jedné straně. Čekala se oboustranně ofenzivní partie a to se do puntíku splnilo. Oba týmy si pomohly hráči prvoligových A-týmů, v domácím dresu se kromě už tradičních stálic objevil i Lukáš Budínský, který potřebuje nabrat po zranění zpět zápasovou praxi, či čerstvá posila Bojan Letić.

S těžkým terénem se musela vypořádat obě družstva. Lépe začali hosté, vytvořili si první větší šanci, ale brankář Jiří Ciupa nekapituloval. Kolem dvacáté minuty kontroval hlavičkou Eric Ramirez a trefil břevno. V průběhu prvního dějství držel hosty nad vodou skvělými zákroky brankář Trmal, když snad během pěti vteřin kryl tři pokusy zblízka karvinských hráčů.

Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, tak přišel centr z levé strany od Jana Vondry přesně na hlavu Lukáše Budínského a ten se zblízka nemýlil. Do druhého poločasu už Budínský nenastoupil, protože naplánovanou minutáž splněnou a nahradil jej aktuálně nejlepší střelec juniorky Ostap Sas.

Karvinští se snažili přidat druhý gól, který by se zřejmě ukázal jako rozhodující, ale finální fáze tentokrát nebyla „vražedná“ a Slovácko stále živilo šanci na bodový zisk. Rozhodnout mohl třeba Ondřej Lingr, kapitán Vojtěch Smrž, po gólu volal i brejk zakončujícího Daniela Řapka, ale ten trefil v nájezdu na brankáře Slovácka pouze boční síť.

A tak se stalo přesně to, co si domácí nepřáli. V 87. minutě po střele jednoho z hostujících borců vyrazil Ciupa míč jen před sebe a dorážející Mareš byl u míče nejdřív! Oba týmy tak zůstaly i po čtvrtém kole neporaženy a dál suverénně vládnou moravské skupině Juniorské ligy.

Trenér Marek Bielan: „Ztratili jsme dva body, protože vyložených šancí jsme měli opravdu hodně. Při našich ofenzivních kvalitách to mrzí dvojnásob. Opět chválím přístup hráčů A-týmu. Velmi dobrý výkon navíc podal brankář Ciupa, který si připsal několik těžkých zákroků. I přes těžký terén byl k vidění velmi zajímavý zápas s mnoha šancemi na obou stranách.“

• U19 na turnaj do B. Bystrice
dnes - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
před 2 dny - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
před 3 dny - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.