Omlazená juniorka vybojovala cennou remízu

03.10.2017 | redakce

Omlazená juniorka vybojovala cennou remízu Tak tento tah domácím trenérům vyšel! Se čtyřmi hráči ročníku 2000 a nejstarším jednadvacetiletým Lukášem Dudou vyrukoval na Jihlavu domácí tým. Po bojovném výkonu, když navíc dohnali dvoubrankovou ztrátu, si Karvinští bod zasloužili.

9.kolo, pondělí 2.10.2017
MFK Karviná - Vysočina Jihlava  2:2  (0:1)
Branky: 71. Kyriakopoulos, 85. z pen. Sas - 40. z pen. a 56. Záviška
Rozhodčí: Proske
MFK Karviná: Ciupa - Putyera, Formela, Macko, Bielan (69. Kaczmarczyk) - Egri (63. Vlachovský), Kyriakopoulos - Sas, Duda, Fokaidis - Pisarek (54. Seriš).
Vysočina Jihlava: Kolář – Vrzal, Kryštůfek (72. Karmazín), Rychetník, Dujmović - Demeter, Svatík – Vašíček, Smejkal, Průša (63. Beseda) - Záviška.
Počet diváků: 60

Pouze s dvěma posilami z A-týmu mohli počítat v pondělním utkání Juniorské ligy trenéři Zbyšek Gazda a Marek Bielan. Kromě stálých členů juniorky tak museli tým doplnit dorostenci. A toto spojení nakonec dopadlo velmi dobře.

Zpočátku se dlouhou dobu nic nedělo. Oba týmy měly jen různé náznaky a k vidění byly hluché pasáže. Když už se schylovalo k bezbrankovému poločasu, tak se jihlavští dočkali přísné penalty, kterou Záviška v pohodě proměnil. Na hostující straně mohlo být ještě veseleji, ale dvoubrankové vedení Jihlavy odmítl gólman Ciupa.

Po taktické poradě během poločasové přestávky šli domácí do druhé půle s odhodláním vstřelit gól a zdramatizovat celý duel.  Jenže toto předsevzetí utrpělo vážné trhliny krátce před hodinou hry, kdy ve vápně dostal Záviška dost prostoru a efektně zády k bráně z nějakých deseti metrů překonal Ciupu podruhé.

V té chvíli si asi jihlavští mysleli, že je hotovo – ovšem hluboce se zmýlili. Karvinští se vrátili do hry gólem řeckého hráče Athanasiose Kyriakopoulose, který po centru snížil. Zbývalo dvacet minut do konce a na domácí byli při chuti.

Z nedotáhnutých šancí mrzí především ta Olivera Putyery, kdy si perfektně potáhl míč, po přihrávce pod sebe se k němu zpátky odrazil a zkusil střelu na první tyč, přestože v lepší pozici se objevil jeho spoluhráč Lukáš Duda – stačilo míč vrátit ještě jednou pod sebe.

Další brejky domácí nedotáhli, přesto se mohli radovat z vyrovnání. Po faulu na Fokaidise proměnil bez nervů pokutový kop Ostap Sas a srovnal na konečných 2:2. Čtyři góly, dvě penalty a velké nasazení – přítomným divákům se muselo pondělní poobědové utkání líbit.

Trenéři Zbyšek Gazda a Marek Bielan: „Kluci velmi mile překvapili, protože víc než polovina nastoupila za juniorku vůbec poprvé. Ceníme si jejich bojovnosti a nasazení. Díky tomu dokázali v poslední dvacetiminutovce vstřelit dva góly a odměnou jim byl konečný výsledek. Kdyby se ještě pár minut nastavovalo, tak věříme, že bychom vítězství strhli na svou stranu. Všichni ukázali, jak se bojuje o místo v sestavě. Velká pochvala pro celý tým, opravdu jsme spokojení.“

• U19 na turnaj do B. Bystrice
dnes - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
před 2 dny - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
před 3 dny - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.