JUNIORKA: Zajímavému duelu chyběly góly

23.10.2017 | redakce

JUNIORKA: Zajímavému duelu chyběly góly Bezbrankový, nikoliv ale nudný duel byl k vidění v deštivém nedělním dopoledni na Kovoně. Juniorské celky Karviné a Zlína se na těžkém terénu rozešly i přes řadu šancí na obou stranách bez branek 0:0.

11.kolo, neděle 22.10.2017
MFK Karviná - FC Fastav Zlín  0:0  (0:0)
ŽK: Letić - Nečas, Votava
Rozhodčí: Mrázek
MFK Karviná: Pastornický - Putyera, Formela, Smrž, Letić - Duda, Weber - Štepanovský, Egri (90. Szotkowski), Sas - Řapek (87. Palyukh).
FC Fastav Zlín: Šiška – Štípek (54. Votava), Tkadlec, Nečas, Mlýnek V. (85. Vičánek), Zahradník, Nzembi (90. Matyáš), Podio, Bartolomeu, Venený, Mlýnek M.
Počet diváků: 50

Oboustranně kvalitní duel začal v mírném mrholení pěkně zostra. Hned v prvních minutách mohla jít do vedení obě družstva, ale žádnému hráči ani na jedné straně se nepodařilo skórovat díky výborným zákrokům brankářů.

Karvinští byli v první půli nebezpečnější, ovšem například velká šance Petera Štepanovského zůstala nevyužita, neprosadil se ani Tomáš Weber či hlavou po rohovém kopu stoper Aron Formela. Gól na Kovoně padl ve 34. minutě, jenže z postavení mimo hru, což jasně praporkem signalizoval asistent rozhodčího, takže zlínští hráči se radovali předčasně.

Druhý poločas byl vyrovnanější, důležitým aspektem byl zhoršující se stav trávníku, neboť se o přestávce prudce rozpršelo. Velkou příležitost hostujícího týmu zazdil Robert Bartolomeu, když se zbavil Formely a postupoval sám na Pastornického. Zakončení však uspěchal a z hranice vápna zamířil pouze vysoko nad bránu.

Asi největší šanci celého utkání měl David Egri, jenže ve skluzu na míč před úplně odkrytou bránou jen těsně nedosáhl. Karvinští mohli rozhodnout z kopačky Ostapa Sase, který zvolil individuální zakončení, ale minul vzdálenější tyč. Za pár minut se postavil k exekuci přímého kopu a přestřelil. V závěru ještě kousal soupeř, ale Martin Pastornický nekapituloval.

Zajímavý zápas tedy gól nepřinesl a oba týmy se tak rozešly i ve druhém vzájemném utkání v podzimní části remízou – ve Zlíně 4:4, tentokrát 0:0.

Trenér Marek Bielan: „Těžký zápas na těžkém terénu kluci herně zvládli. V první půli jsme měli víc šancí, byli lepší na míči. Po změně stran jsme měli nebezpečné přechody do protiútoků, ale žádná z šancí se neujala. Postupem času se už víc bojovalo, Zlín byl těžkým soupeřem s výborným Bartolomeuem vpředu. Nás několikrát podržel gólman Pastornický, který tak i ve druhém utkání po zranění vychytal čiisté konto. Pochvala i dalším klukům včetně áčkových, kterým opět nechyběla bojovnost a nasazení.“

• U19 na turnaj do B. Bystrice
dnes - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
před 2 dny - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
před 3 dny - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.