JUNIORKA: Hubená výhra v derby s Baníkem

06.08.2018 | redakce

JUNIORKA: Hubená výhra v derby s Baníkem Junioři MFK zvádli domácí zápas s Baníkem a zvítězili 1:0. Jedinou trefu obstaral v úvodu utkání Eric Ramirez. Gólů mohlo padnout mnohem víc, ale brankáři se činili a několikrát střelci na obou stranách nastřelili konstrukci brány.

3.kolo, pondělí 6.8.2018
MFK Karviná - FC Baník Ostrava  1:0  (1:0)
Branka: 11. Ramirez
ŽK: Piroch, Smrž, Weber (vš. KAR.)
Rozhodčí: Mrázek
MFK Karviná: Ciupa - Fokaidis (89. Sembol), Piroch (64. Paholík, 71. Gros), Smrž, Hujo - Dramé - Makudubela, Lingr, Weber, Wala (83. Motyčka) - Ramirez.
FC Baník Ostrava: Lapeš - Rizvanov (80. Ptáček), Mešaninov, Pokorný, Lehnert - Bolf (86. Tůma), Kaloč, Mooc, Russmann - Buchta, Szotkowski.
Počet diváků: 100

Slezské derby nabídlo po celých devadesát minut zajímavý a pohledný fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Karvinští trenéři testovali hráče z JAR Mahlatsiho Makudubelu – ovšem nepřesvědčil a po zápase se s týmem rozloučil.

Hned po úvodním hvizdu si to namířil směr pokutové území levý záložník Vojtěch Wala,po dlouhém sprintu s balónem se dostal až do zakončení, jenže to nebylo přesné. Na druhé straně se uvedl gólman Jiří Ciupa. Útok střídal útok, první gól padl v jedenácté minutě a všechno začalo u stopera Vojtěcha Smrže. Balónu se zmocnil Eric Ramirez a po chybě brankáře Lapeše do odkryté branky otevřel účet utkání.

Oba týmy hrály pořád aktivně, vedení domácích mohl navýšit znovu venezuelský útočník, ale trefil pouze boční síť. Po třiceti minutách se baníkovský Lapeš musel natáhnout proti střele Waly. I po změně stran pokračoval atraktivní zápas – gól už však nepadl.

Zajímavou příležitost měl například zkoušený Makudubela, když se rychlou kličkou zbavil protihráče a tečovanou střelu levou nohou viděl hostující brankář až na poslední chvíli. Na druhé přiváděl Ciupa některými zákroky hráče hostů k zoufalství. Domácí měli také několik slibných příležitostí, ale nedotáhli je.

Posledních dvacet minut patřilo soupeři, který si vypracoval možná čtyři čisté šance, ve dvou případech zachránilo hrdinu zápasu, gólmana Ciupu, břevno po hlavičkách Pokorného. Domácí udrželi těsný náskok a zvítězili 1:0!

Trenér Marek Bielan: „Jsem spokojený s vítězstvím, máme první tři body. Dokážu se vcítit do pocitů Dana Tchuře – Baník měl spoustu šancí, především v posledních dvaceti minutách nám zle zatápěl. My jsme něco podobného zažili minulý týden v Brně, teď se k nám štěstí přiklonilo. Tři body máme i díky nadstandardnímu výkonu Jirky Ciupy v bráně, chytil několik jasných šancí a ještě Baník nastřelil asi dvě břevna. Velmi dobře zahrál také Ondra Lingr, kterému nechyběla dravost, bojovnost a vyhrané souboje.“

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!