Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná

MFK Karviná
MFK Karviná
středa 27.2.2019
1:2
(1:1)
Kovona
Diváci: 100
AC Sparta Praha
Neuman – Mrózek, Chabreček, Věčorek, Kaczmarczyk – Noga, Greguš, Vlachovský – Ratica (85. Podbiol), Navrátil (70. Seriš), Vajda.
Branky: 13. Navrátil - 21. Konopásek, 74. vl. Ratica
Rozhodčí: Mojžíš

Komentář

Trenéři Eduard Gábriš a Petr Blejchař: „Úvod utkání jsme nezachytili, soupeř si vypracoval veliké šance i po naší špatné rozehrávce. Katastrofální úvod jsme přežili i díky neprůstřelnosti Neumana a odpověděli šťastnou brankou Navrátila. Sparta však zaslouženě vyrovnala po pohotovém zakončení z hranice velkého vápna. Po přestávce se obraz hry změnil, získali jsme převahu nejenom kvůli vysokému pressinku. Vypracovali jsme si tři velice dobré šance, které jsme bohužel neproměnili. Mrzí hlavně hlavička Vlachovského po vydařené akci, kterou bravurně zneškodnil Janáček, a stejným způsobem zabránil gólu po ráně Nogy. Ve fázi, když jsme zápas mohli strhnout na svojí stranu a byli aktivnější, rozhodla  Sparta po rychlém protiútoku,kdy jsme si zpětnou přihrávku smolně zasunuli do vlastní sítě... Do konce utkání jsme šli za vyrovnáním, ale to nepřinesla ani hlavička Chabrečka z dobré pozice. Za výkon ve druhém poločase (a za způsob, jakým jsme ambiciózního soupeře přehrávali) jsme si zřejmě minimálně bod z vyrovnaného a kvalitního zápasu zasloužili. Pokud budeme předvádět výkony se stejnými parametry jako ve druhém poločase, budeme v dalších utkáních odměněni i bodově.“
Obránce Kristián Kaczmarczyk: „Začátek utkání nám vůbec nevyšel, a kdyby nebylo brankáře Vládi Neumana, tak už je po zápase. Pak se nám podařilo dát s trochou štěstí gól, ale pořád jsme se do toho nemohli dostat.Druhý poločas jsme byli lepším týmem, drželi víc balón a místo toho, abychom využili nějakou z našich šancí, tak jsme si dali smolný vlastní gól a vyrovnat už se nám nepodařilo, i když tam nějaké šance byly.“
Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo