24. duben 2019

Pod Javorovým se juniorce daří, opět tam zvítězila!

Juniorský celek posílený o hráče A-týmu vyhrál derby na půdě Třince a v B nadstavbě si připsal druhé vítězství. Po změně stran otočili nepříznivé skóre svými trefami Wala s Faškem.
FK Fotbal Třinec
úterý 23.4.2019
1:2
(1:0)

Diváci: 50
Ciupa – Moravec, Paholík, Motyčka, Hladík (53. Hujo) – Fokaidis, Wala - Faško (87. Ceniga), Suchan, Letić (19. Gros) – Galuška (85. Botur).
Branky: 33. z pen. Klec - 60. Wala, 63. Faško
ŽK: Chloň - Hujo
Rozhodčí: Cieslar

Již čtvrté vzájemné měření sil v této sezóně nepřineslo v prvním poločase líbivý fotbal. Hrálo se sice nahoru dolů, ale bez vážnější šance. Fotbalu nenahrával ani těžký tvrdý a hrbolatý terén. Na gól se čekalo přes půl hodiny, do vedení šli domácí.

Po několika neúspěšných odkopech od vlastní šestnáctky nakonec Třinec dostal míč do pokutového území, kde fauloval Fokaidis domácího Hapala a penaltu proměnil domácí Klec. Výsledek se do poločasu nezměnil, hosté sice kombinovali, ale daleko od třinecké brány.

V úvodu druhé půle domácí zahrozili po rohovém kopu, ale Ciupa nadvakrát dobře zasáhl. Postupem času přeci jen hostující favorit převzal iniciativu a dočkal se srovnání skóre. Třinečtí nebyli schopni včas odkopnout míč ze své šestnáctky, toho se zmocnil rychlý Galuška, poslal míč před bránu, kde na úrovni brankové čáry nemohl minout Vojtěch Wala.

Za dvě minuty trefil Fokaidis břevno a vzápětí přeci jen přišel druhý gól do domácí sítě – v pokutovém území se k míči dostal Michal Faško a prostřelil všechno před sebou. Paleček v domácí bráně se pouze ohlédl. Karvinští dvěma slepenými góly otočili průběh střetnutí.

Hosté mohli přidat další tři góly, jenže už nemířili přesně.Třinec ve druhé půli nebyl vůbec nebezpečný, hosté po zlepšeném výkonu brali tři body zaslouženě.

Trenér Marek Bielan: „Na tvrdém a hrbolatém terénu se hrál nezáživný soubojový fotbal. Bylo to nahoru dolů. V první půli jsme měli nějaké příležitosti, ale do vedení šel Třinec po proměněné penaltě – poločasové vedení domácích bylo asi zasloužené. Druhá půle už byla z naší strany  mnohem lepší, Třinec jsme k ničemu nepustili. Převaha v rychlosti byla znatelná a zaslouženě jsme skóre zápasu otočili a získali tři body.“