Generální partner
Světlý režim
8. září 2019

B-TÝM: Doma s Valmezem se body dělily

Karvinští nesehráli úplně povedený zápas, a protože doma remizovali, ztratili vedoucí pozici v tabulce. Remízu 1:1 zachránil deset minut před koncem Kristián Kaczmarczyk.
MFK Karviná B
neděle 8.9.2019
1:1
(0:1)
Kovona
Diváci: 200
Valašské Meziříčí
Neuman - Putyera, Mrózek, Hujo (71. Paholík), Kaczmarczyk - Greguš (59. Ceniga) - Hejda (76. Motyčka), Vlachovský, Seriš, Bielan (63. Wenglorz) - Puchel.
Branky: 79. Kaczmarczyk - 2. Michálek
Rozhodčí: Hovorka

Komentář

Kouč divizního béčka Čestmír Kročil měl pro duel první s druhým k dispozici z A-týmu pouze Erika Puchla, Olivera Putyeru a Martina Vlachovského. Domácí na těžkém a podmáčeném terénu nezachytili úvod utkání a po standardní situaci hned od třetí minuty prohrávali. Domácím nešla upřít snaha, jenže nepodrželi míč, a přestože soupeře nepouštěli do šancí, sami se do nich také příliš nedostávali.

Lepší výkon od domácích hráčů byl k vidění ve druhé půli a přišli i šance. Postupem času hostům z Valašského Meziříčí evidentně ubývali síly a Karvinští do soupeře „bušili“, bohužel se jim nevedlo útočné akce po stranách dotáhnout do finální podoby. Krásnou střelou z osmnácti metrů se blýskl Erick Puchel, ale k jeho smůle zamířila jen do tyče.

Nakonec však přišlo zasloužené vyrovnání deset minut před koncem – Puchel poslal pěkný centr před bránu, ze závaru vyplaval míč k neobsazenému Kristiánu Kaczmarczykovi, který zblízka pod břevno zavěsil a vyrovnal. Závěrečný tlak už k druhému gólu, který by znamenal asi zaslouženou výhru, nevedl. 

Béčko MFK Karviná tak remizovalo ve druhém zápase po sobě a přenechalo vedení v soutěži Rýmařovu.

Ohlasy trenérů

Trenér Čestmír Kročil: „Remíza mrzí - fotbal se hraje od první minuty a ne až od desáté. Do šedesáté minuty jsme se trápili s rozehrávkou a měli jsme problémy s pohybem ve středu hřiště. Zlepšilo se to až s rotací na některých postech. Potom už jenom záleželo na tom, zda se nám podaří vyrovnat. To se podařilo, další šance jsme nevyužili, jednou navíc trefil Puchel tyč.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii