Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

1.FC Slovácko
sobota 7.3.2020
4:1
(3:1)
Širůch UT
Diváci: 45
MFK Karviná
Drobek – Zouhar, Wybranczyk, Holzer, Dadak – Goj (80. Zych), Teplan, Petrík – Hrušovský (56. Vasiľ), Vrbka (45. Molitorisz), Kobza.
Branky: 7. a 62. Velecký, 19. a 26. Polášek - 30. Teplan
Rozhodčí: Bureš

Komentář

Trenéři Eduard Gábriš a Petr Blejchař: „Zápas podobný tomu v Budějovicích – lacinými góly a vysokou efektivitou šli domácí do pohodlného vedení. V úvodu jsme nenavázali na poctivý a soustředěný výkon se Sigmou. V 26. minutě se tak zdálo, že je o všem rozhodnuto – a v konečném resumé také bylo. Pro všechny hráče, kteří v dalších kolech budou nadále hrát o naplnění svého snu a cíle, se na hřišti odehráli důležité momenty. Kluci se nepoložili, naopak už za stavu 1:0 mohl a měl sám před gólmanem vyrovnat Petrík, zasloužený gól do poločasu vstřelil Teplan. Druhá půle byla plně v naši režii, domácích jsme v konečném součtu přestříleli, vytvořili si tlak, ale nedokázali jsme skórovat ani z těch nejvyloženějších pozic opět Petríkem, Hrušovským, Vasiľem a ani Molitoriszem. Kluci se ale do šancí dostali a většina z nich ukázala odhodlání i způsob, jak být úspěšný. Výsledkový úspěch, který je teď klíčový, si ale vyžaduje víc... Nepřipouští velké či více malých selhání. A když byla druhá půle vydařená i kvalitní, chybě jsme se opět nevyvarovali a z ojedinělé možnosti – z přímého kopu, až příliš jednoduše inkasovali gól, který utkání definitivně uzavřel. Tým dostane v týdnu nový důležitý impulz, všichni jsme na jedné klubové lodi a borci to zvládnou!“
Obránce Jan Holzer: „Utkání jsme si prohráli v prvních dvaceti minutách, kdy jsme dostali tři góly - to se nesmí stávat. Paradoxně jsme se po těchto gólech zvedli a hlavně ve druhém poločase jsme mohli utkání dovést do remízy, možná i otočit. Bohužel ale nejsme efektivní. Je to pro nás teď složité, ale každý z nás máme víru a touhu zlomit ty nepříjemné prohry. Jsem přesvědčený, že máme sílu na to, abychom to zvládli.“
Rozhovory Rozhovory
út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii