11. říjen 2020

B-TÝM: Hubené, ale zasloužené vítězství!

Před nucenou přestávkou si rezervní tým poradil doma hubeným výsledkem 1:0 s Polankou. O výhře rozhodl pěkným gólem Rafael Tavares. Béčko tak navýšilo náskok v čele tabulky na čtyři body před Bohumínem.
FK SK Polanka
Neuman - Věčorek (46. Kobza), Stropek, Bielan (75. Molitorisz) - Putyera (82. Petrík), Jursa, Buzek (55. Zych), Jean Mangabeira, Kaczmarczyk - Vlachovský, Tavares (70. Wenglorz).
Branka: 56. Tavares
ŽK: Stropek, Bielan - Michálek, Šustr
Rozhodčí: Lukašík

Trenér Marek Bielan: „Spokojenost s vítězstvím, pro nás to byly povinné body, které se ale vůbec nerodily jednoduše. Musím smeknout klobouk před výkonem soupeře v první půli – Polanka hrála trpělivě, organizovaně. Kvůli těžkému terénu jsme měli problém s naší rychlou hrou, hráli jsme na hodně doteků a soupeř se stačil přesouvat. Nevytvořili jsme si vlastně žádnou šanci, přestože hosté se pořádně nedostali za půlku. Ve druhé půli jsme rozhodli moc pěkným gólem a soupeře přehrávali, protože odpadal fyzicky – postupem času jsme si začali vytvářet velké gólové šance, trefili jsme i jednou břevno. Tam už to bylo herně v pořádku. Naše vítězství je zasloužené, ale soupeř zaslouží respekt, potrápil nás a nakonec rozhodl jediný gól.“

st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?