Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná

MFK Karviná
MFK Karviná
sobota 4.4.2009
1:1
(1:0)
Městský stadion
Diváci: 3068
Vysočina Jihlava
Kučera – Jursa, Čeman, Buryán, Juska – Ficek, Pavlík, Slončík, Milosavljev (77. Tchami) – Opic (62. Sourada), Mišinský
Winter – Da Silva, Tlustý, Kadlec, Urban – Štohanzl (68. Veselý), Lovětínský (65. Vydra), Karlík, Cihlář – Simr, Faldyna (75. Gába)
Branky: 37. Opic – 46. Simr
ŽK: Čeman – Štohanzl, Faldyna
Rozhodčí: Paták – Zlámal, Handlíř

Komentář

Tak jako Ústí přijela i Jihlava s cílem ustát úvod utkání. A to se jim podařilo. Nicméně již ve třetí minutě mohli inkasovat. Slončík se uvolnil po pravé straně a na jeho přízemní centr nedosáhl Mišinský a ani Opic. Vladimír Mišinský se ocitl v další šanci o dvě minuty později. V tomto případě pálil nad jihlavskou branku. Karvinští nadále hýřili aktivitou, bohužel ji brzdili nejenom zbytečné chyby v rozehrávce, ale i dlouhé nakopávané balóny, se kterými si soupeřova obrana věděla rady. Velké problémy dělal oběma týmům i trávník, který znesnadňoval kombinaci. I přes tento handicap jsme mohli vidět velice kvalitní utkání. Domácí tlačili mužstvo z Vysočiny a ti jim odpovídali rychlými nebezpečnými kontry. Když už se zdálo, že je Jihlava z nejhoršího venku a že domácí tlak před přestávkou slábne, udeřil blesk z čistého nebe. Ficek vyslal centr do šestnáctky, Mišinský ho prodloužil za sebe a Opicovi se odkryla celá brána, do které pohodlně zasunul míč – 1:0. Tento okamžik nalil zelenobílým novou krev do žil. Vzápětí Opic zakroutil centr do pokutového území, Mišinský na něho rybičkou nedosáhl a Milosavljevovi chyběl pověstný krůček. Sotva rozhodčí zahájil druhou půli, už bylo srovnáno. Jursa propadl v hlavičkovém souboji s Faldynou, který sklepl na Simra a na jeho ránu neměl Kučera nárok – 1:1. Tento gól vyburcoval Karvinou k ještě větší aktivitě. Nejprve se ve 49. minutě marně natahoval po centru Opic, o chvíli později mířil do Wintrovy náruče Mišinský a v 55. minutě zachraňoval gólman hostí robinsonádou Opicovu střelu. Neuběhly ani dvě minuty a aktivní Opic rozezvučel břevno jihlavské brány. Na opačné straně hasil jihlavskou šanci na poslední chvíli Jursa. Zajímavou akci převedl šestnáctiletý Vydra, ale jeho ráně chyběla razance i přesnost. Posledních dvacet minut se hrálo podle karvinských not, ale platonickou převahu se nepodařilo proměnit ve vítězný gól. Proto se oba týmy rozešli smírně 1:1.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo