Generální partner
Světlý režim
30. prosinec 1899

MFK Karviná

MFK Karviná
MFK Vítkovice
pátek 24.4.2009
3:3
(2:2)
Městský stadion
Diváci: 1220
MFK Karviná
Vaclík – Švehla (76. Kuchař), Švestka, Cverna, Čáp – Mach, Motyčka, Mikulenka, Lattmann (66. Křiva) – Prohászka, Diviš
Pillár – Hoffmann, Čeman, Buryán, Staš – Ficek (90. Diviš), Slončík, Pavlík, Milosavljev (78. Sourada) – Mišinský, Opic (90(+2). Látal)
Branky: 16. a 85. Motyčka, 40. Diviš – 27. Pavlík 30. Slončík, 64. Milosavljev
ŽK: Mikulenka, Švehla – Mišinský, Ficek
ČK: 0 - 37. Slončík
Rozhodčí: Mikel - Tacina, Marek

Komentář

Začátek střetnutí patřil hráčům MFK. V úvodních třech minutách se do pokutového území Vítkovic snesli tři centry. V prvním případě nedosáhl na centrovaný míč Opic, další dva se stali kořistí brankáře Vaclíka. Potom na určitý čas převzali otěže utkání do rukou Vítkovice. Ránu Motyčky vyrazil Pillár a po následném rohu zahrozil Cverna. Ve 14. minutě se rýsovala další nebezpečná akce domácích. Diviš si po levé straně naběhl do šestnáctky a jeho křížná střela jen o centimetry minula Pillárovu bránu. O dvě minuty později to již domácím vyšlo. Po sérii chyb hostujících zadáků se míč odrazil k Motyčkovi a jeho technický pokus skončil v karvinské síti – 1:0. Od té doby existovalo na hřišti jen jedno mužstvo – MFK OKD Karviná. A za svou aktivitu byli zelenobílí odměněni. Ve 27. minutě odvrátili vítkovičtí centr na nekrytého Pavlíka a na jeho dělovku neměl Vaclík nárok – 1:1. Neuběhli ani tři minuty a skóre se měnilo znovu. Pavlík nádherně uvolnil Opice, ten se obtočil kolem svého strážce a byl faulován. K rozehrání přímého kopu se postavil Slončík a parádní střelou pod břevno rozjásal karvinské fanoušky – 1:2. Radost ovšem netrvala dlouho. Ve středu hřiště byl dvakrát faulován Slončík. Jenomže rozhodčí Mikel jakoby nic neviděl a místo odpískání faulu poslal vítkovické do šance. Zatímco okopávání Slončíka nespatřil, následné nastavení nohy již viděl a ukázal našemu nejzkušenějšímu hráči červenou kartu.

Je až s podivem, že ve 2. lize pískají rozhodčí, kteří svou výkonností mohou rozhodovat maximálně krajský přebor. Vypočítávat prohřešky tohoto sudího by trvalo dlouho. Za zmínku stojí například „hvězdný“ výkon v zápase Třinec – MFK OKD Karviná. Další minela v neprospěch Karviné se mu povedla v utkání v Olomouci, kdy „náhodou“ zapomněl vyloučit holického zadáka. Své ví i Baník Ostrava, konkrétně Mário Lička, jenž obdržel červenou kartu za to, že naznačil pohybem úder do obličeje protihráče Kaliny. Nicméně Kalina, který Ličkovi „vrazil“ facku, kartu nedostal. Asi není náhodou, že rozhodčímu Mikelovi byla před začátkem jarní soutěže pozastavena delegace na 5 zápasů a za stejný prohřešek (nedodržování zásad komise) byli arbitři Matějek s Filgasem vyřazeni z listiny rozhodčích pro Gambrinus ligu a 2. ligu.

Další trest přišel pro Karvinou ve 41. minutě. Diviš se protlačil mezi Buryána a Pillára a špičkou kopačky poslal míč podruhé do sítě – 2:2. Za tohoto stavu odcházeli obě mužstva do kabin. Druhý poločas se překvapivě odehrával na půlce Vítkovic. Přestože MFK OKD Karviná hrála v deseti, svého soupeře přehrávala. Velkou příležitost zazdil Mišinský, který se dostal za obranu, ale jeho lehká střela se nedošourala za Vaclíkova záda. O čtyři minuty později využil Vlado Milosavljev zaváhání Švestky se Švehlou a lobem přehodil vítkovického brankáře– 2:3. V 69. minutě pokoušel pozornost Vaclíka Čeman, ale jeho dělovku vytlačil gólman na roh. V 82. minutě se opět „vyznamenal“ Mikel, který „přehlédl“ jasný faul na Opice. A svůj výkon „korunoval“ uznáním gólu, který nebyl. Motyčka poslal míč na bránu a na brankové čáře stojící Ficek udělal krok dopředu a balón vyhlavičkoval. Poté se pár sekund pokračovalo ve hře, než se Mikel odhodlal ke hvizdu a k údivu všech ukázal do středového kruhu – 3:3. Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo