Generální partner
Světlý režim
27. říjen 2012

Bod je ztrátou, HFK Olomouc-Karviná 0:0

Fotbalisté Karviné jako první tým v této sezóně dokázal bodovat na hřišti HFK Olomouc. Přes výraznou převahu a nespočet zahozených šancí skončilo utkání na Hané bezbrankovou remízou.
1. HFK Olomouc
sobota 27.10.2012
0:0
(0:0)
Andrův Stadion
Diváci: 178
MFK Karviná
Šrom - Kopecký, Lukášek, Čep, Onofrej - Biolek (90. Buček), Kovář, Kobylík (85. Hromek), Čtvrtníček, Chmelo (60. Korčián) - Žondra.
Rakovan – Cverna, O., Mikula, Cverna V., Hoffmann – Gonda, Hottek (81. Vaněk) – Ciku, Mišinský, Knötig (74. Limanovský) - Vrána (64. Besta).

ŽK: Žondra - Hottek, Mikula
Rozhodčí: Drábek – Marek, Plesar

Komentář

Před naprosto mizernou návštěvou, necelých dvou stovek diváků, přivedl na trávník hosty z Karviné jako kapitán stoper David Mikula. Za neustálého deště, ale na kvalitním trávníku, byla na karvinských fotbalistech vidět snaha odčinit poslední nezdar proti Čáslavi, protože byli aktivnější a nebezpečnější. Bohužel na gól se družina trenérů Mašleje a Pánika strašně nadře. Nejinak tomu bylo také v Holici.

Oba poločasy byly průběhem podobné. Hosté z Karviné působili fotbalověji, vytvořili si šance, ale stejně jako domácí celek se jim nepodařilo je dotáhnout. „HFK mělo v průběhu zápasu nějaké příležitosti, pár standardních situací, ale se vším jsme se dokázali vypořádat,“ řekl po utkání trenér Karviné Jan Pánik. V první půli postupně ve svých šancích neuspěli Václav Cverna, Jakub Hottek ani Vladimír Mišinský.

Domácí do druhé půle vletěli a v úvodních deseti minutách byli hodně nepříjemní, potom se opět všechno vrátilo do zaběhnutých kolejí a otěže zápasu znovu převzali hosté a bylo jen otázkou času, kdy se dočkají branky. Ta bohužel nepřišla, protože v asi největší šanci utkání selhal střídající Martin Limanovský. Ten dostal výborný míč od Vladimíra Mišinského a postupoval na gólmana domácích, který mu však skočil pod nohy a bylo po naději. „Akce šla a měla se řešit určitě lépe,“ litoval zahozené tutovky Pánik.

Utkání na Hané tak skončilo bezbrankovou remízou. S bodem můžou být určitě více spokojení domácí, protože Karviná je přehrávala, ale nedokázala své vyložené příležitosti dotáhnout do úspěšného konce.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Oldřich Machala: „Byli jsme horším mužstvem, zápas nám vůbec nevyšel a můžeme být rádi za bod. Byl to určitě nejhorší výkon sezóny. Je třeba poděkovat našemu brankáři, který podal vynikající výkon."

Hostující trenér Jan Pánik: „Po celém průběhu zápasu je pro nás bod ztráta. Zahodili jsme čtyři nebo pět tutovek. V útoku nám chybí důraz, hodně míčů nám v šestnáctce propadlo. Zápas to z naší strany nebyl špatný, jen tomu scházela nějaká branka. Mrzí především neproměněná šance Limanovského, to měl být určitě gól. S výkonem mužstva můžeme být spokojeni. Určitě k tomu přispěl fakt, že domácí chtěli hrát fotbal, což nám vyhovovalo.“

Rozhovory Rozhovory
ne 15.11. | redakce

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

st 11.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - TOMÁŠ OSTRÁK

Dvacetiletý šikula Tomáš Ostrák patří německému Kolínu nad Rýnem, nyní je ovšem v Karviné na ročním hostování a daří se mu skvěle. Je důležitým článkem základní sestavy, navíc byl premiérově povolán do reprezentační jednadvacítky.

so 31.10. | redakce

Martin Šindelář: Mrzí mě, že se liga přerušila, přestože jsme dodržovali manuál

Od 3. října nehrají, pouze tvrdě trénují a čekají na povolení znovu hrát. Stoper Martin Šindelář doufá, že se brzy začne, protože tréninky jsou dost náročné. Aby ne, když se o víkendech nehraje a není se na co šetřit...

čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:30
FC Viktoria Plzeň
MFK Karviná
×
Dnes v 18:30
FC Viktoria Plzeň
MFK Karviná