Generální partner
Světlý režim
27. říjen 2012

Bod je ztrátou, HFK Olomouc-Karviná 0:0

Fotbalisté Karviné jako první tým v této sezóně dokázal bodovat na hřišti HFK Olomouc. Přes výraznou převahu a nespočet zahozených šancí skončilo utkání na Hané bezbrankovou remízou.
1. HFK Olomouc
sobota 27.10.2012
0:0
(0:0)
Andrův Stadion
Diváci: 178
MFK Karviná
Šrom - Kopecký, Lukášek, Čep, Onofrej - Biolek (90. Buček), Kovář, Kobylík (85. Hromek), Čtvrtníček, Chmelo (60. Korčián) - Žondra.
Rakovan – Cverna, O., Mikula, Cverna V., Hoffmann – Gonda, Hottek (81. Vaněk) – Ciku, Mišinský, Knötig (74. Limanovský) - Vrána (64. Besta).

ŽK: Žondra - Hottek, Mikula
Rozhodčí: Drábek – Marek, Plesar

Komentář

Před naprosto mizernou návštěvou, necelých dvou stovek diváků, přivedl na trávník hosty z Karviné jako kapitán stoper David Mikula. Za neustálého deště, ale na kvalitním trávníku, byla na karvinských fotbalistech vidět snaha odčinit poslední nezdar proti Čáslavi, protože byli aktivnější a nebezpečnější. Bohužel na gól se družina trenérů Mašleje a Pánika strašně nadře. Nejinak tomu bylo také v Holici.

Oba poločasy byly průběhem podobné. Hosté z Karviné působili fotbalověji, vytvořili si šance, ale stejně jako domácí celek se jim nepodařilo je dotáhnout. „HFK mělo v průběhu zápasu nějaké příležitosti, pár standardních situací, ale se vším jsme se dokázali vypořádat,“ řekl po utkání trenér Karviné Jan Pánik. V první půli postupně ve svých šancích neuspěli Václav Cverna, Jakub Hottek ani Vladimír Mišinský.

Domácí do druhé půle vletěli a v úvodních deseti minutách byli hodně nepříjemní, potom se opět všechno vrátilo do zaběhnutých kolejí a otěže zápasu znovu převzali hosté a bylo jen otázkou času, kdy se dočkají branky. Ta bohužel nepřišla, protože v asi největší šanci utkání selhal střídající Martin Limanovský. Ten dostal výborný míč od Vladimíra Mišinského a postupoval na gólmana domácích, který mu však skočil pod nohy a bylo po naději. „Akce šla a měla se řešit určitě lépe,“ litoval zahozené tutovky Pánik.

Utkání na Hané tak skončilo bezbrankovou remízou. S bodem můžou být určitě více spokojení domácí, protože Karviná je přehrávala, ale nedokázala své vyložené příležitosti dotáhnout do úspěšného konce.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Oldřich Machala: „Byli jsme horším mužstvem, zápas nám vůbec nevyšel a můžeme být rádi za bod. Byl to určitě nejhorší výkon sezóny. Je třeba poděkovat našemu brankáři, který podal vynikající výkon."

Hostující trenér Jan Pánik: „Po celém průběhu zápasu je pro nás bod ztráta. Zahodili jsme čtyři nebo pět tutovek. V útoku nám chybí důraz, hodně míčů nám v šestnáctce propadlo. Zápas to z naší strany nebyl špatný, jen tomu scházela nějaká branka. Mrzí především neproměněná šance Limanovského, to měl být určitě gól. S výkonem mužstva můžeme být spokojeni. Určitě k tomu přispěl fakt, že domácí chtěli hrát fotbal, což nám vyhovovalo.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo