3. duben 2022

Bolestná domácí ztráta! Karviná-Bohemians Praha 1:1

Karvinští před vlastními fanoušky vedli, ale jako už poněkolikáté nedotáhli zápas k vítězství. Přes řadu čistých gólových šancí a premiérový gól Eldara Šehiće v české lize pouze remizovali s týmem z hlavního města 1:1.
neděle 3.4.2022
1:1
(1:0)
Městský stadion
Diváci: 2056
Bajza – Mikuš (82. Látal), Buchta, Kobouri, Šehić – Ndiaye, Marco Túlio (82. Jursa) – Zorvan, Svoboda (64. Papadopulos), Bartošák (82. Sinyavskiy) – Durosinmi (82. Chvěja).
Valeš - Dostál (75. Köstl), Křapka, Vondra, Hašek - Mareček (75. Beran), Petrák - Vaníček (55. Keita, 90. Koubek), Hronek (55. Chramosta), Květ - Bartek.
Branky: 24. Šehić - 69. Květ
ŽK: Jursa, Ndiaye - Chramosta
Rozhodčí: Hocek – Paták, Podaný

Ve stejném složení vyběhla základní sestava jako při poslední výhře v Ostravě před reprezentační přestávkou. Karvinští chtěli být od začátku aktivní. V první šanci se ocitl po centru Mikuše útočník Durosinmi, ale hlavou z těžké pozice netrefil bránu. Domácím fotbalistům nevyšly první dva rohové kopy, oba byly rozehrány nakrátko a nepředstavovaly žádné nebezpečí.

V první dvacetiminutovce však měli větší šance hosté, z toho dvě tzv. tutové. Nejprve po rohovém kopu nepropálil Pavola Bajzu v domácí bráně z levé strany pokutového území Jan Vondra, za dvě minuty z dalšího rohu byli hosté znovu nebezpeční. Ovšem největší šanci spálili hosté v devatenácté minutě. Vaníček se štěstím stihl míč v hřišti, potáhl si míč a odcentroval na osamoceného Romana Květa. Ten však neuspěl, Bajza předvedl fantastický zákrok.

A domácí trestali – Marco Túlio našel centrem na zadní tyč Eldara Šehiće, který se hlavou nemýlil a svým prvním gólem v české lize otevřel skóre utkání! Karvinští se rázem zklidnili a hosty nepouštěli před svou bránu. Naopak sami hýřili aktivitou a snažili se přidat druhý gól. V závěru poločasu mohl klidně skórovat i stoper Kobouri, kterému posadil míč na hlavu Zorvan. Gruzínský obránce, ač tísněn, tam mířil dobře k tyči, ale míč skončil těsně vedle.

Po změně stran to byl z karvinské strany koncert zahozených gólovek, které v konečném součtu znamenaly další domácí ztrátu. Ale hezky postupně… Šehić se hezky dostal přes dva hráče až do pokutového území, kde přihrával Durosinmimu. Nigerijský útočník však ukázal cit pro hru, míč přenechal Filipu Zorvanovi, který placírkou trestuhodně nedal gól – obrovská šance!

O pár vteřin později měl velikou šanci i Rajmund Mikuš, ovšem také těsně minul. Karvinští byli lepším týmem, ale přišel trest. Dvacet minut před koncem ztratil míč Túlio, hosté přenesli hru z jedné strany hřiště na druhou k Romanu Květovi a ten přízemní střelou překonal Bajzu.

Domácí mohli klidně vyhrát, jenže v koncovce zklamal i ten nejpovolanější – nejlepší střelec týmu Michal Papadopulos. Aktivní a výborný Šehić našel centrem z levé strany Papadopulose na zadní tyči, ten ale míč placírkou do brány ke vzdálenější tyči nedostal – míč skončil těsně vedle. Kdyby mířil přesně, tak gólman Valeš by byl bez šance. Domácí mohli o remízu ještě přijít – už v nastaveném čase Chramosta naštěstí špatně trefil míč.

A úplně poslední šanci měli domácí. Do vápna se hnal Zorvan, volil přihrávku na volného střídajícího Chvěju, před kterým obětavým a riskantním skluzem zasáhl Beran – míč místo v síti skončil nad bránou.

Domácí trenér Bohumil Páník: „V první půli nás podržel brankář Bajza a vstřelili jsme gól. To jsem věřil, že se mužstvo zklidní. Bohužel po změně stran jsme nevstřelili druhý gól. Několikrát šel míč vedle tyče… Asi proto nemáme tolik bodů, když nedokážeme takové šance proměnit. Stav 1:0 je obrovsky nebezpečný a nakonec je z toho jen další remíza, která nás při stejném výsledku Pardubic nepotěšila.“

Hostující trenér Jaroslav Veselý: „Vyjma nějakých úvodních pěti minut a několika rohů jsme měli dobrý vstup do utkání. Byli jsme aktivní, měli zisky míčů a z nich si vytvořili dobré příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Soupeř vstřelil branku z nevinné akce, což s námi otřáslo. Na začátku druhého poločasu nás domácí mohli dorazit. Po vyrovnání se oba týmy hrnuly vítězstvím. Závěr byl infarktový, měli jsme tam vyloženou příležitost, ale pak jsme málem inkasovali my. Nakonec asi zasloužená remíza. Bod je pro nás důležitý z toho důvodu, že se na nás Karviná nedotáhla.“