Generální partner
Světlý režim
5. červen 2010

Čáslavští oslavovali prohru

Přestože nedokázali vyhrát, a ani vstřelit gól, jejich radost byla obrovská. I přes prohru 3:0 si Čáslav uchovala druholigovou příslušnost. Naopak hodně smutno je po dnešku v Opavě.
MFK Karviná
sobota 5.6.2010
3:0
(1:0)

Diváci: 1469
FK Čáslav
Kučera - Jursa, Buryán, Suchý, Hoffmann - Ciku (85. Večeřa), Kostoláni (63. Slončík), Pavlík, Milosavljev - Mišinský, Opic (81. Pontus)
Poštulka - Kotrba, Pilař, Ricka, Růžička - Haniak, Kunášek (58. Nitrianský), Procházka, Špidlen - Hlava, Fikejs (79. Dobal)
Branky: 17., 67. a 80. Opic
ŽK: Hoffmann, Suchý, Buryán - Špidlen, Růžička, Pilař, Nitrianský
Rozhodčí: Zelinka - Mencl, Moudrý

Komentář

Karvinští nenechali nikoho na pochybách, že udělají maximum pro zisk tří bodů. Již v osmé minutě se na křídle uvolnil Ciku a přesným centrem našel hlavu Opice, který ví, jak s podobnou příležitostí naložit. Tvrdá hlavička k pravé tyči Poštulkovy brány znamenala vedení – 1:0.

V 15. minutě vysunul Opic do brejku Mišinského, jenž si posunul míč do běhu a posléze ostrou ránou rozezvučel tyč. Od ní se balón odrazil a vyrazil na pouť podél brankové čáry, aby nakonec skončil v zámezí.

Zhruba v polovině poločasu rozehrávala Karviná přímý volný kop z docela nadějné pozice. Opic se opřel do míče a ten prosvištěl těsně nad břevnem.

Další nebezpečná situace se rýsovala v pětatřicáté minutě. Ciku přenesl hru z jednoho křídla na druhé a Milosavljev se pokoušel z „první“ nachytat Poštulku na hruškách. Křížná střela si však cestu do sítě nenašla.

Poločasový stav nedával Čáslavi dobré vyhlídky na setrvání ve druhé lize. Kdo si myslel, že hosté otevřou hru a začnou více útočit, musel být hodně zklamán. Čáslavské snad ukolébaly výsledky z jiných stadionů a na jejich výkonu nebylo znát, že chtějí něco udělat s výsledkem.

V 66. minutě přišla na řadu další standardní situace. Přímý kop sice Opic napálil do zdi, ale míč se odrazil ke Slončíkovi. Ten českou uličkou vysunul Milosavljeva, který se ocitl sám před gólmanem, a místo střely volil přihrávku na osamoceného Opice a rázem to bylo o dvě branky – 2:0.

Deset minut před koncem oslavil karvinský kanonýr hattrick. Sám si vybojoval na hranici vápna míč a brejkovou příležitost zakončil s přehledem. Střela pod víko byla posledním gólem zápasu i sezóny – 3:0.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího vypukl gejzír radosti čáslavských hráčů. Ti již věděli, že jejich konkurenti zaváhali a díky tomu si i v další sezóně zahrají druhou ligu. Naopak derniéra to byla pro hostujícího kouče, který od nového ročníku povede mužstvo Příbrami.

Hodně hořkou pilulku museli skousnout v Opavě. Jediná minuta je dělila od záchrany. Jenomže v devadesáté minutě se v Hlučíně pískala penalta, kterou domácí proměnili a i nadále jim přísluší přívlastek druholigoví.

Zato karvinští musí být zklamaní. Předsezónní cíl (6. místo) jim nevyšel. Stejně jako v premiérovém ročníku, i letos jim patří střed tabulky.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo