Chabá produktivita vyústila v porážku 0:3

02.07.2014 | redakce

Chabá produktivita vyústila v porážku 0:3 Ve druhém přípravném utkání prohrál tým Jozefa Webera v Kněžpoli u Uherského Hradiště s prvoligovou slovenskou Senicí 0:3. Porážka se dá označit za krutou. Karvinští nebyli horší, ale neproměňovali, na rozdíl od soupeře, ani ty vyložené příležitosti.

přát., středa 2.7.2014
FK Senica - MFK Karviná  3:0  (1:0)
Branky: 17. Opiela, 52. Komara, 55. z pen. Kosorin
Rozhodčí: Pochylý
MFK Karviná: Pindroch - Cverna O. (46. Eismann), Trousil, Cverna V., Misan (46. Duda) - Vaněk, Puškáč (70. Leibl) - Svatonský (61. Panák), Fiala (61. Kurušta), Puchel (75. Taraba) - Juřena.
Počet diváků: 0

Symbolicky nedaleko Uherského Hradiště, odkud do Karviné v úterý přestoupil, vyběhl v základní sestavě do utkání se Senicí Jan Trousil. Čerstvá posila byla po celý zápas vidět a zvládla jej velmi dobře. „Honza, ale i druhý stoper Václav Cverna se mi líbili. Odehráli si to svoje a navíc v rozehrávce plnili, co jsme po nich požadovali,“ byl spokojený trenér Weber.

První půle patřila Karviné, která dvakrát nastřelila tyč. Z jediné pořádné střely na branku se však z vedení radoval soupeř. O osudu zápasu bylo jasno po deseti minutách druhého poločasu, kdy fotbalisté slovenského celku přidali další dva góly a následně už pak dovedli utkání bez problémů do vítězného konce.

Ale všechno mohlo být jinak. Už po devíti minutách měl na noze první gól David Puškáč, který málem zužitkoval prodloužený míč od Václava Juřeny, ale bohužel trefil jen tyčku. Během úvodní čtvrthodiny se Senica jen bránila a byli to Karvinští, kteří byli aktivnější. Ale ani jeden z několika rohových kopů nepřetavili ve vedoucí gól. V 17. minutě přišel další rohový kop, který zaváněl gólem, ale slovenský obránce Mazáň míč tečoval pouze a opět do tyče.

Z protiútoku tak z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Lukáš Opiela technickým zakončením překonal Branislava Pindrocha poprvé. Deset minut před pauzou zaváhal v obrovské šanci Juřena, když sám před brankářem Šullou trestuhodně přestřelil bránu. V 52. minutě přišel na řadu druhý gólový okamžik, když se prosadil střelou do šibenice Tomáš Komara. Za další tři minuty kopala Senica penaltu, kterou sám faulovaný Jakub Kosorin proměnil a bylo po zápase.

Zhruba dvacet minut před koncem začalo hustě pršet, ale Karvinští se snažili vstřelit aspoň jeden gól. Blízko k němu měl opět Juřena, ale střídajícího gólmana Junase nepřekonal. Utkání nakonec skončilo výhrou slovenského celku v poměru 3:0. Další zápas sehrají svěřenci Jozefa Webera v sobotu dopoledne v Terchové proti Dolnímu Kubínu.

Podle kouče Jozefa Webera konečný výsledek trochu zkresluje. „S předvedenou hrou v prvním poločase jsem byl spokojený. Ve hře bylo plno věcí podle našich představ, jen ta koncovka. Dlouhodobě je řešení finální fáze problémem,“ podotkl. „Ve druhé půli jsme prostřídali a po dvou rychlých gólech tempo hry opadlo. Porážka je to krutá, ale v přípravě je někdy takové facky třeba,“ dodal na závěr.

• Molitorisz na kvalifikaci U17
dnes - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
před 2 dny - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
před 3 dny - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
před 3 dny - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.