7. listopad 2021

Čtyři góly a dělba bodů! Karviná-Slovácko 2:2

Fotbalisté MFK získali v domácím prostředí bod s třetím týmem tabulky. V zápase vedli, soupeř otočil, ale nakonec se v závěrečné desetiminutovce podařilo vyrovnat díky trefě Marca Túlia. Po čtrnácti dnech v izolaci a karanténě je zisk bodu úspěchem.
neděle 7.11.2021
2:2
(1:1)
Městský stadion
Diváci: 1820
1.FC Slovácko
Bolek – Eduardo, Buchta, Dramé – Křapka (52. Šehić), Jean Mangabeira (71. Stropek), Qose, Bartošák (61. Marco Túlio) – Čmelík (46. Nešický), Papadopulos, Sinyavskiy.
Nguyen – Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška – Daníček (33. Cicilia), Sadílek – Petržela (65. Navrátil), Havlík, Holzer (78. Tomič) – Jurečka (78. Šimko).
Branky: 11. Papadopulos, 82. Marco Túlio - 37. Hofmann, 56. Kalabiška
ŽK: Qose - Hofmann
Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Leška

Kouč Bohumil Páník si odbyl na lavičce Karviné premiéru. Ještě před ní však musel pochopitelně řešit složení sestavy, protože ne všichni hráči byli k dispozici. Třeba musel řešit i pozici gólmana číslo dva, jelikož Vladimír Neuman i Jiří Ciupa jsou na marodce. Na lavičce tak byl připraven gólman béčka Jakub Drobek.

Karvinští měli výborný vstup do utkání, vždyť hned v jedenácté minutě šli do vedení zásluhou Michala Papadopulose, který dostal centr od Antonína Křapky a kapitán jemnou tečí nedal Nguyenovi šanci. Slovácko ovšem v dalším průběhu poločasu prokazovalo svou kvalitu a bylo rozhodně nebezpečnější. První náznak měl Sadílek, jenž z výhodné pozice nikým neatakován v pokutovém území netrefil hlavou bránu.

O pár chvil později se už hosté radovali, ale radost jim zkazil rozhodčí zvednutým praporkem – ofsajd následně potvrdil i videorozhodčí. Územní převaha hostů byla zřejmá, jenže nebezpečí před Petrem Bolkem dlouho nepřicházelo. Až ve třicáté sedmé minutě přišla hezká kombinační akce po pravé straně, rychlá výměna míče a finální střela Stanislava Hofmanna znamenala vyrovnání – Bolek byl bez šance! Za dvě minuty měl na kopačce vedoucí gól střídající Cicilia, ale z voleje neuspěl.

Na územní převahu hostů reagoval domácí trenérský štáb změnou organizace hry, ale zprvu se pokračovalo v nastoleném trendu. Nejprve všechny fanoušky domácích vylekal exkarvinský Jan Kalabiška, který ovšem bránu naštěstí přestřelil. Jenže o několik minut později se už „Kali“ nemýlil a poslal Slovácko do vedení. Zcela osamocený Kalabiška dostal skrz pokutové území přihrávku od Cicilii a prostřelil vybíhajícího Bolka.

Za dvě minuty mohlo být srovnáno, střídající Eldar Šehić však z levé strany trefil pouze tyč. Od toho okamžiku byli domácí lepším týmem, tlačili se do útoku, ale kromě závaru po střelách Dramého s Papadopulosem a zákroku Hofmanna před brankovou čárou si víc šancí nevytvořili. Nakonec se štěstěna otočila k domácím – osm minut před koncem dostal parádní centr přesně na hlavu od Kristi Qoseho brazilský záložník Marco Túlio. Ten se do centru krásně položil a hlavou nedal Nguyenovi šanci. Pro Túlia to byl první gól v dresu MFK po svém příchodu.

Závěrečné minuty to nebyla žádná nezábavná podívaná, naopak oba celky chtěly za každou cenu vyhrát. Druhý gól mohl zapsat Kalabiška, ale Bolek jeho pokus zlikvidoval. To samé se gólmanské jedničce podařilo v poslední minutě, kdy si domácí nepohlídali dlouhé autové vhazování a Hofmann mohl rozhodnout. Jenže Petr Bolek byl na zemi včas!

Domácí trenér Bohumil Páník: „Slovácko patří k jednomu z nejlepších herních týmů u nás. V první půli nás v prostorech, kde to oni umí, opravdu točili. My to přežili a v poločase byl stav 1:1. Po přestávce jsme změnili organizaci hry a rychle jsme střídali, protože někteří hráči nám po nemoci odpadali. Musím říct, že všichni hráči nám pomohli a opět jsme se rozběhli. Myslím si, že tím jsme Slovácko začali trochu zlobit a soupeř už nebyl v takovém tlaku. Přesto tam měl dvě tutovky, ale pomohl nám brankář Bolek. Věřím, že nás takový výsledek povzbudí do dalšího těžkého programu, který nás do konce podzimu čeká.“

Hostující trenér Martin Svědík: „Měli jsme špatný vstup do zápasu, za mě moc profesorský. Nějaké příležitosti jsme si před i po prvním gólu domácích vytvořili. Na vývoj jsme reagovali střídáním, podařilo se nám vyrovnat do půle, což bylo důležité. V podobném trendu jsme pokračovali i ve druhé půli – první šanci jsme nedali, pak už jsme vstřelili druhý gól. Potom jsme pro mě naprosto nepochopitelně přestali hrát. Nebyli jsme zodpovědní a trestuhodně jsme si nechali vyrovnat! Remízou to utkání skončilo i kvůli tomu, že Karviná byla efektivní.“