Generální partner
Světlý režim
3. říjen 2009

Další výhra v Praze. Sparta Praha B - MFK OKD Karviná 0:3

I druhý letošní výjezd do Prahy skončil úspěšně. Po výhře na Julisce se karvinští radují také ze zisku tří bodů nad rezervou Sparty.
AC Sparta Praha B
sobota 3.10.2009
0:3
(0:1)

Diváci: 215
MFK Karviná
Švenger - Smetana, Hejda, Sus, Kuncl - Divíšek (46. Glaser), Droppa, Folprecht, Belaid - Jirouš (32. Krč), Putz
Kafka – Hoffmann, Čeman, Staš, Knötig - Jursa, Pavlík, Mišinský (83. Medjedovic), Milosavljev (86. Tchami) - Opic (67. Slončík), Pontus
Branky: 26. Mišinský, 74. Milosavljev, 90. Pontus
ŽK: Belaid, Krč, Glaser - Mišinský, Pontus
Rozhodčí: Jílek - Ubias, Urban

Komentář

Náš tým vstoupil do utkání zhurta. V prvních dvou minutách zahrávali hosté dva rohové kopy, jejichž zakončovatelem byl Pavlík. V prvém případě jeho hlavičku zblokovali sparťanští zadáci, druhý pokus mířil nad.

Junioři Sparty se brzy osmělili a o pár chvil později se do míče opřel Jirouš, jehož dělovka zatřásla karvinskou tyčí.

Pražané častěji ohrožovali Kafkovu bránu, pozorná obrana MFK každé nebezpečí s přehledem odvrátila.

Zatímco domácí se nedokázali gólově prosadit, Karviná ze své první vážnější šance vstřelila branku. Mišinský si naběhl na sklepnutý balón a ze sedmnácti metrů poslal míč nechytatelně k tyči – 0:1.

Těsně před odchodem do kabin mohl zvýšit vedení Opic. Bohužel mířil jen těsně vedle.

I sparťané mohli udeřit do konce poločasu. Divíšek nacentroval do vápna a Putzova hlavička skončila mimo jen o centimetry.

Druhý poločas začali aktivněji Slezané. Po rohovém kopu se míč odrazil k Mišinskému, jeho dělovka byla hodně nepřesná.

Sparťanská rezerva se pokoušela s výsledkem něco udělat, ale narážela na bezchybného Kafku. Ten stačil zlikvidovat Belaidovu střelu a sebral šanci Glaserovi.

V 57. minutě se Opic napřáhl a jeho ránu nadvakrát likvidoval Švenger.

V 73. minutě přečíslili karvinští obranu Sparty a Milosavljevovu střelu domácí zblokovali na roh. Po něm se odrazil míč k našemu srbskému záložníkovi, a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:2.

Pět minut poté mohli sparťané snížit. Naštěstí Knӧtig zastoupil Kafku a Belaidův pokus vyhlavičkoval z brankové čáry.

Necelých 10 minut před koncem zápasu udělal trenér Kalvoda změnu. Hřiště opustil střelec prvního gólu Mišinský a na jeho místo nastoupila nová posila MFK, Rakušan Dino Medjedovic.

Minutu před uplynutím řádné hrací doby vyslal Tchami Pontuse do gólové šance a ten se nemýlil – 0:3.

V nastaveném čase se sparťané málem dočkali čestného úspěchu. Glaser zakroutil míč do pokutového území a Knӧtig tečí vystrašil Kafku.

Velkou pochvalu si zaslouží nejenom hráči za předvedený výkon, ale i fanoušci zelenobílých, kteří svůj tým neúnavně povzbuzovali celý zápas.

Nyní se MFK OKD Karviná představí dvakrát na svém hřišti. Nejprve ve čtvrtek 8. 10. hostíme v rámci Ondrášovky cupu celek Brna. Utkání má výkop v 16:00.

Druholigové boje opět propuknou v neděli 11.10., kdy se na Městském stadionu představí exligová Viktoria Žižkov. Utkání začíná v 16:00.

Všichni jste srdečně zváni.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo