Generální partner
Světlý režim
26. září 2010

Divoká přestřelka skončila remízou

0,625. Takovýto průměr branek na zápas měli hosté před dnešním duelem v Karviné. Svou normu však Znojemští na Městském stadionu téměř pětinásobně překročili, a nastříleli domácím tři branky. Díky tomu si vezou domů cennou remízu 3:3.
MFK Karviná
neděle 26.9.2010
3:3
(1:0)

Diváci: 1218
1.SC Znojmo FK
Pulen – Jursa, Mihálik, Homola, Hoffmann – M. Pavlík – Ciku (87. Knötig), Slončík (64. Motyčka), Ficek, Milosavljev – Opic
Hrubý – Hříbek, Yonov, Mička, Šilinger – Sukup (69. Minarech), Podzemský, Trnovec, Zapalač – Kováč, Krhut.
Branky: 9. Ficek, 47. Ciku, 80. Opic – 55. Krhut, 76. Zapalač, 90. Mička
ŽK: Slončík, Jursa – Kováč, Podzemský, Mička, Yonov
Rozhodčí: Zelinka – Večeřa, Čecháček

Komentář

Až do stavu 2:0 bylo na hřišti jen jedno mužstvo – MFK OKD Karviná. Znojemští do té doby byli v útočné fázi bezradní. Jako by jim na hřišti citelně chyběl vykartovaný útočník Zdeněk Látal. Jakmile však prohrávali o dvě branky, jejich výkon se rapidně zlepšil a převzali otěže utkání do svých rukou.

Vstup do obou poločasů měla lepší Karviná. Hned v osmé minutě se zapsal do střelecké listiny Ficek, který přízemní střelou k pravé tyči Hrubého brány rozjásal karvinské fanoušky – 1:0.

Jenže vzápětí mohlo být srovnáno. Zapalač napřáhl a Pulen se štěstím vytěsnil střelu na břevno své svatyně.

O dvě minuty později pokoušel štěstěnu Pavlík, ale jeho pumelice jen těsně minula znojemskou branku.

Druhou půli odstartovali karvinští gólem. Po levé straně utekl Milosavljev, křížná přihrávka napříč pokutovým územím doputovala k volnému Cikuovi, který s přehledem obstřelil gólmana – 2:0.

Ve 48. minutě měl na noze třetí branku Ficek, jenž z dvaceti pěti metrů zakroutil míč do šibenice. Gólman Hrubý si však na střelu počkal a bezpečně ji ukryl ve své náruči.

Od tohoto okamžiku začali být aktivnější hosté. V 55. minutě vyzkoušel pozornost Pulena Kováč, který se ho pokoušel prostřelit z hranice jedenácti metrů. Náš brankář si s jedovatou střelou poradil.

Ovšem další akce již znamenala gól v karvinské síti. Sukup se ustřelil a míč jasně směřoval mimo bránu. Jenže kde se vzal, tu se vzal, Krhut, a nepřesnou ránu usměrnil poprvé za Pulenova záda – 2:1.

Vrátit karvinským dvoubrankový náskok mohl Martin Opic. Jenže si dlouho zpracovával přihrávku od Milosavljeva a hostující zadáci ho včas zblokovali.

Čtvrt hodiny před koncem využil zaváhání karvinské obrany Zapalač a na jeho přesnou ránu neměl Pulen nárok – 2:2.

Závěrečná desetiminutovka musela nadchnout nestranného pozorovatele. Nejprve Opic skluzem usměrnil do brány nepřesnou střelu Cika – 3:2. O chvíli později málem přeloboval Pulena Homola, a v nastaveném čase přišlo rozuzlení celého dramatu. Hosté zahrávali přímý kop, a Mička zátylkem srovnal na konečných – 3:3.

K dalšímu zápasu pocestují karvinští na druhý konec republiky. Duel v Sokolově se odehraje v sobotu 2. října od 10:15 hodin.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo