Druhá výhra v řadě, Karviná – Rybnik 2:0

01.02.2014 | redakce

Druhá výhra v řadě, Karviná – Rybnik 2:0 Karvinští si k dalšímu přípravnému utkání pozvali nedalekého soupeře z Polska – Energetyk ROW Rybnik. Zajímavé utkání rozhodly dvě branky domácích v posledních dvaceti minutách. Hosté neodehráli vůbec špatné utkání, ale nebyli efektivní.

přát., sobota 1.2.2014
MFK Karviná - Energetyk ROW Rybnik  2:0  (0:0)
Branky: 72. Vaněk z pen., 89. Halaška
MFK Karviná: Pindroch - Cverna V., Knötig, Vaněk, Ofori, Hottek (14. Fiala), Eismann, Halaška, Svatonský, Mikula, Gonda (85. Puškáč).
Počet diváků: 0

První půlhodina střetnutí nepřinesla nic podstatného kromě zranění Jakuba Hottka, který musel už ve 14. minutě střídat. Celkově byla první půle bez vyloženější příležitosti na obou stranách. Za zmínku stojí dvě akce domácích. Nejprve Richard Vaněk po pěkném uvolnění Matěje Fialy mířil těsně vedle tyče a krátce před pauzou se po rychlém vhazování dostával k šestnáctce soupeře Michal Gonda, ale bohužel zvolil přihrávku na hůře postaveného spoluhráče a z akce tak nic nebylo.

Druhá polovina byla určitě zajímavější. Hosté z Polska do ní vystřídali kompletní jedenáctku a na hřišti to bylo znát, protože byli do 70. minuty aktivnější a nebezpečnější. Deset minut po přestávce musel předvést ostrý zákrok Braňo Pindroch po hezké střele Szymona Jaryho. V další příležitosti se pak Bałuszyński zbavil jednoho z domácích hráčů a z hranice vápna orazítkoval břevno. A do třetice hosté – na zadní tyči zůstal neobsazený jeden z hráčů Rybnika, ale naštěstí z těžké pozice bránu netrefil.

Po těchto šancích udeřilo na druhé straně, když se do vápna prodral Jan Svatonský. Ten byl faulován a z nařízené penalty se nemýlil Richard Vaněk - 1:0. První gól nalil domácím krev do žil a byli to právě oni, kteří byli daleko aktivnější. Za pár minut to zkoušel Vaněk z dálky nebo z těžké pozice na zadní tyči hlavičkoval Prince Ofori pouze do boční sítě.

V 82. minutě se zrodila další domácí příležitost. V ideální pozici se ocitl Matěj Fiala, ale jeho pokus vyrazil na břevno polský brankář. Následný odražený balón přistál na kopačce Milana Halašky, který se už skoro radoval z gólu, ale na poslední chvíli míč z brankové čáry vykopl hostující obránce. Definitivně jasno bylo minutu před vypršením hrací doby. Fiala ideálně posadil z pravé strany míč na hlavu Halašky, pro kterého již nebyl problém rozvlnit síť - 2:0.

Trenér Josef Mazura byl z výkonu soupeře překvapený. „Potkali jsme velmi dobrého soupeře, který byl kombinačně a rychlostně zdatný. Nám celou první půli trvalo než jsme se k něčemu pořádnému dostali. Hodně jsme kazili a nemohli jsme se dostat do pokutového území. Druhá polovina zápasu už byla solidnější a po první vstřelené brance jsme byli lepším mužstvem. Je dobře, že jsme vyhráli,“ zhodnotil utkání karvinský kouč.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.