Generální partner
Světlý režim
25. duben 2015

Duel Karviné s Varnsdorfem vítěze nepoznal

Karvinští měli k výhře nad aspirantem na postup rozhodně blíž. Jenže neproměnili ani penaltu, a tak utkání skončilo bez branek 0:0.
MFK Karviná
sobota 25.4.2015
0:0
(0:0)

Diváci: 951
FK Varnsdorf
Pindroch – Růžička, Kubista, Jovanovič, Eismann – V. Daníček, Hatok (64. Budínský) – Fiala (46. Janíček), Juřena, Puchel – Urgela (75. Komenda).
Porcal – Zieris, Kvída, Zbrožek, Tvaroha – Landovský, Kotiš, Martan, N. Daníček (34. Durdević), Rudnytskij (64. Jícha) – Jurča.
ŽK: Zbrožek, Zieris (VAR.)
Rozhodčí: Hrubeš – Hrabovský, Pilný

Komentář

Až na jednu výraznou změnu nechal trenér Weber zahajovací sestavu stejnou jako v předchozích dvou duelech s Vlašimí a v Sokolově. Jen do brány se místo Martina Lipčáka postavil po půl roce Branislav Pindroch. Ten naposledy chytal právě proti Varnsdorfu – to se psal 12. říjen loňského roku. „Chtěli jsme, stejně jako na podzim, dát týmu nějaký nový impuls,“ vysvětlil tento tah Jozef Weber. Závěrečnou půlhodinku si zahrál také uzdravený špílmachr Lukáš Budínský.

První poločas patřil spíše hostům, kteří měli opticky navrch a lépe kombinovali. Do vyložené šance se však ani jeden z týmů v nádherném počasí nedostal. Výjimkou byla akce z poslední minuty, kdy varnsdorfský brankář Porcal minul přízemní centr, ale Puchel nedokázal míč trefit do sítě. Druhá půle už byla úplně o něčem jiném.Domácí na hřišti dominovali, zlepšili kombinaci a dostávali se do šancí. Jenže všechny spolehlivě chytal Porcal. Hatok s Urgelou nedostali zblízka míč do brány a následně ani z penalty, které předcházel faul Zbrožka na Urgelu. Sám faulovaný si míč postavil na penaltový puntík, jenže Porcal směr jeho střely vystihl a míč vyrazil na roh. Vzápětí to zkoušel ještě Puchel, ale znovu neuspěl.

Po vystřídání měl příležitost i natěšený Budínský, ale jeho tvrdá rána hrdinu ve varnsdorfské bráně nepřekvapila. Úsměvný okamžik přišel asi šest minut před koncem, když se zničehonic spustilo umělé zavlažování – v té době se však hrálo na druhé straně hřiště, a tak se ani nikdo z hráčů nestihl osvěžit. Poslední minity už toho moc nenabídly, a tak Karvinští vyšli poprvé v sezóně v domácím prostředí střelecky naprázdno.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Jozef Weber: „S předvedenou hrou jsem spokojený. Především ve druhé půli jsme hosty kombinačně jasně přehráli. S čím nejsem spokojený, je pochopitelně konečný výsledek. Šancí jsme měli dost, neproměněná penalta už byla jen vyvrcholením takovéhoto zmaru v koncovce. Už jsem říkal klukům v kabině, že je to za námi, musíme dát hlavu nahoru a připravit se na domácí derby s Frýdkem-Místkem.“

Hostující trenér Zdenko Frťala: „My jsme s bodem i s ohledem na zdravotní stav spokojení. Přijeli jsme do Karviné s tím, že chceme hrát na rychlé protiútoky. To se nám však i díky domácím hráčům příliš nedařilo, protože se rychle v osmi či devíti lidech vraceli. Remízu jsme doslova vydřeli, neboť v závěru nás domácí hodně zmáčkli. Podržel nás také gólman Porcal – a to nejen chycenou penaltou.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo