Dva rychlé góly rozhodly, Senec - Karviná 1:2

18.02.2014 | redakce

Dva rychlé góly rozhodly, Senec - Karviná 1:2 Výborný start do utkání zapříčinil rychlé dvoubrankové vedení. Senci se sice podařilo krátce po poločase z penalty snížit, ale to bylo všechno. Zápas nahoru dolů se musel líbit a Karvinští si tak na Slovensku připsali první vítězství.

přát., úterý 18.2.2014
ŠK SFM Senec - MFK Karviná  1:2  (0:2)
Branky Karviné: 18. Diaby, 21. Eismann
MFK Karviná: Pindroch - Knötig, Ciku (Fiala), Vaněk, Kurušta (65. Juřena), Diaby, Hottek, Eismann, Cverna O., Jovanovič, Mikula.
Počet diváků: 0

Svěřenci Josefa Mazury po dopoledním příjezdu do Sence nastoupili od tří hodin proti domácímu celku a nutno říct, že se jim zápas vydařil. Dvěma slepenými góly v rozmezí od 18. do 21. minuty odskočili domácím na dvougólový rozdíl.

Nejprve se po standardní situaci prosadila nová posila, útočník Karim Diaby a za tři minuty zvyšoval už na 2:0 Pavel Eismann. „Dali jsme dva rychlé góly, ale nemuselo zůstat jen u toho. Měli jsme i další šance po brejcích, ale ty zůstaly nevyužity,“ prohlásil po utkání trenér Mazura.

Začátek druhé půle si Karvinští trochu zkomplikovali, když po chybičce fauloval v pokutovém území Mihailo Jovanovič a domácí v 54. minutě snížili. Podle slov trenéra to však jeho tým nijak nepoznamenalo. „V průběhu druhé půle jsme měli šance na zvýšení náskoku, ale nedotáhli jsme je do konce. Celkově musím kluky pochválit. Především první půle se nám vydařila, byly tam velmi dobré věci,“ dodal karvinský trenér.

V pořadí druhé přípravné utkání absolvuje Karviná ve čtvrtek na stejném hřišti proti dalšímu celku z druhé slovenské ligy – Šamorínu. Hrát se bude za umělého osvětlení od 17:30 hodin.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.