Generální partner
Světlý režim
27. únor 2010

Generálka byla neúspěšná

V posledním měření sil před začátkem druhé ligy byli karvinští neúspěšní. Po matném výkonu odešli poraženi 1:2.
MFK Karviná
sobota 27.2.2010
1:2
(1:1)

Diváci: 0
Zábřeh na Moravě

1. poločas:

Kafka – Hoffmann, Čeman, Buryán, Staš – Ciku (15. Kostoláni), Ficek, Pavlík, Milosavljev – Opic, Mišinský

2. poločas:

Kafka – Čeman, Suchý, Buryán, Staš (60. Liolios) – Kostoláni, Pavlík, Ficek (60. Tchami), Šajtar – Opic, Gottwald
Branka MFK OKD Karviná: 25. Opic

Komentář

V úvodních deseti minutách měli více ze hry hosté. Karvinská defenzíva však pracovala spolehlivě a nepustila hráče Zábřehu k výraznější šanci.

Po deseti minutách se osmělili i zelenobílí. A hned z toho byla šance jako hrom. Po autovém vhazování se k míči dostal Hoffmann a poslal centr do vápna. Na první tyči naskakující Mišinský přenechal balón lépe postavenému Opicovi, jenomže ten ze sedmi metrů nedokázal překonat gólmana.

Ani zábřežští se nechtěli nechat zahanbit. To dokazuje i šance z dvanácté minuty. Dobře umístěnou ránu k tyči likvidoval na poslední chvíli Kafka.

Ve 13. minutě obral hostujícího zadáka o míč Mišinský, přiklepl Opicovi, který mu vzápětí přihrávku opětoval. Mišinský vyšperkoval akci nahrávkou do strany na Milosavljeva, jenž se odhodlal k samostatnému zakončení. Nepříliš přesná křížná střela neohrozila hostujícího gólmana.

Ve 22. minutě zazdil tutovku Mišinský, který si zaběhl za obranu na nadýchaný centr Kostolániho. Jenže jeho hlavička neměla ani přesnost a ani razanci.

O dvě minuty později vyslal hráč Zábřehu prudkou dělovku směřovanou pod břevno, Kafka dokázal pouze vyrazit na nekrytého útočníka, který pohotově vrátil míč do sítě – 0:1.

Neuběhla minuta a bylo srovnáno. Opic se nejprve kličkou zbavil obránce, který ho okamžitě stáhl k zemi. Náš kanonýr si postavil míč k zahrání přímého kopu a poté nechytatelnou bombou pod padajícího gólmana srovnal na – 1:1.

Ve 27. minutě se zapotil brankář Zábřehu, který měl notnou dávku štěstí při skákavé střele Hoffmanna.

Mezi 34. a 37. minutou se domácí ocitli ve dvou zajímavých situacích. Nejprve pěknou střelou k tyči roztleskal karvinské publikum Staš. Ve druhé příležitosti se objevil Kostoláni, kterému nepřesným odkopem nabil zadák Zábřehu. Pohotová pumelice našeho záložníka prosvištěla metr nad břevnem.

Do druhého poločasu udělal trenér Kalvoda několik změn. A hráči jakoby se nemohli dostat do provozní teploty.

Houževnatí a srdnatě bojující hosté toho dokázali využít. V 75. minutě fauloval Liolios hostujícího útočníka v pokutovém území a rozhodčí nařídil pokutový kop. Na ránu doprostřed brány neměl Kafka nárok – 1:2.

Po neslaném nemastném výkonu si karvinští na své konto připsali porážku 1:2.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo