Generální partner
Světlý režim
19. červenec 2014

Generálka před pohárem gól nepřinesla

V komplexu tříhvězdičkového hotelu Olimpia v Rybniku sehráli svěřenci Jozefa Webera závěrečný zápas letní přípravy. V něm se střetli s Termalicou Nieciecza a utkání nakonec skončilo bezbrankovou remízou.
Termalica BRUK-BET Nieciecza KS
sobota 19.7.2014
0:0
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Nowak – Fryc, Sołdecki, Kopacz, Wróbel (46. Kaczmarczyk) – Smuczyński (75. Kogut), Pleva, Kupczak, Biskup (46. Kaminski), Foszmańczyk (60. Janeczko) – Drozdowicz (60. Paluchowski).
Pindroch - Juřena (75. Panák), Trousil, Cverna V. (56. Jovanovič), Eismann - Janíček (65. Misan), Vaněk - Fiala (46. Zelený), Budínský (60. Puškáč), Vukadinovič (72. Kurušta) - Urgela.

Komentář

Ve velkém horku se toho příliš nebezpečného před oběma brankami po celých devadesát minut nedělo, ale našlo se pár světlých výjimek. Polský celek možná opticky více držel míč, ale nebezpečnější byli Karvinští.

V 19. minutě trestuhodně před opuštěnou brankou zaváhal Vukadin Vukadinovič, který ještě možná v tuto chvíli kroutí hlavou, co dokázal spálit. Po půlhodině se ozvala i Termalica, ale projektil jednoho z jejich hráčů Branislav Pindroch kontroloval. Poté přišla na řadu dvouminutovka, ve které se Karvinští pouze bránili a na brankáře si zahrál Václav Cverna. Ten dvěma zákroky na brankové čáře zabránil gólové radosti polského týmu, který v uplynulé sezóně skončil ve druhé nejvyšší soutěži na páté příčce.

V samotném závěru prvního dějství mohl strhnout vedení na karvinskou stranu Matěj Fiala, který se dostal z výhodné pozice k zakončení po pěkně akci v pokutovém území. Bohužel zamířil vysoko nad bránu. Druhá půle nabídla několik závarů v obou pokutových územích, ale vyloženější šance už ani na jedné straně nepřišla.

Střelci v tomto zápase nemířili přesně, a utkání tak skončilo bez branek. Gólman Pindroch si připsal vůbec první nulu v přípravě (s Dolným Kubínem a s Prostějovem chytal Martin Lipčák), pro polský mančaft to byla již třetí remíza, z toho druhá bezbranková, v rámci jejich soustředění. Kouč Weber byl s výkonem svého týmu spokojený, ale zároveň poznamenal, že je stále na čem pracovat. „I přes velké horko mělo utkání náboj, šťávu a velké nasazení. Poláci byli možná trochu fotbalovější, ale my jsme naopak měli dvě velké šance, které měly skončit gólem. V přechodu do útoku a kombinaci byly chybičky, ale to bylo dáno i soupeřem, který byl kvalitní. Byla to dobrá prověrka,“ zhodnotil utkání trenér Jozef Weber.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo