Generálka před pohárem gól nepřinesla

19.07.2014 | redakce

Generálka před pohárem gól nepřinesla V komplexu tříhvězdičkového hotelu Olimpia v Rybniku sehráli svěřenci Jozefa Webera závěrečný zápas letní přípravy. V něm se střetli s Termalicou Nieciecza a utkání nakonec skončilo bezbrankovou remízou.

přát., sobota 19.7.2014
Termalica BRUK-BET Nieciecza KS - MFK Karviná  0:0  (0:0)
Termalica BRUK-BET Nieciecza KS: Nowak – Fryc, Sołdecki, Kopacz, Wróbel (46. Kaczmarczyk) – Smuczyński (75. Kogut), Pleva, Kupczak, Biskup (46. Kaminski), Foszmańczyk (60. Janeczko) – Drozdowicz (60. Paluchowski).
MFK Karviná: Pindroch - Juřena (75. Panák), Trousil, Cverna V. (56. Jovanovič), Eismann - Janíček (65. Misan), Vaněk - Fiala (46. Zelený), Budínský (60. Puškáč), Vukadinovič (72. Kurušta) - Urgela.
Počet diváků: 0

Ve velkém horku se toho příliš nebezpečného před oběma brankami po celých devadesát minut nedělo, ale našlo se pár světlých výjimek. Polský celek možná opticky více držel míč, ale nebezpečnější byli Karvinští.

V 19. minutě trestuhodně před opuštěnou brankou zaváhal Vukadin Vukadinovič, který ještě možná v tuto chvíli kroutí hlavou, co dokázal spálit. Po půlhodině se ozvala i Termalica, ale projektil jednoho z jejich hráčů Branislav Pindroch kontroloval. Poté přišla na řadu dvouminutovka, ve které se Karvinští pouze bránili a na brankáře si zahrál Václav Cverna. Ten dvěma zákroky na brankové čáře zabránil gólové radosti polského týmu, který v uplynulé sezóně skončil ve druhé nejvyšší soutěži na páté příčce.

V samotném závěru prvního dějství mohl strhnout vedení na karvinskou stranu Matěj Fiala, který se dostal z výhodné pozice k zakončení po pěkně akci v pokutovém území. Bohužel zamířil vysoko nad bránu. Druhá půle nabídla několik závarů v obou pokutových územích, ale vyloženější šance už ani na jedné straně nepřišla.

Střelci v tomto zápase nemířili přesně, a utkání tak skončilo bez branek. Gólman Pindroch si připsal vůbec první nulu v přípravě (s Dolným Kubínem a s Prostějovem chytal Martin Lipčák), pro polský mančaft to byla již třetí remíza, z toho druhá bezbranková, v rámci jejich soustředění. Kouč Weber byl s výkonem svého týmu spokojený, ale zároveň poznamenal, že je stále na čem pracovat. „I přes velké horko mělo utkání náboj, šťávu a velké nasazení. Poláci byli možná trochu fotbalovější, ale my jsme naopak měli dvě velké šance, které měly skončit gólem. V přechodu do útoku a kombinaci byly chybičky, ale to bylo dáno i soupeřem, který byl kvalitní. Byla to dobrá prověrka,“ zhodnotil utkání trenér Jozef Weber.

• Jurčák s Future U16 vítěz
včera - Český národní tým Future U16 dominoval a logicky také triumfoval na turnaji v Belgii. Borec MFK Karviná Oliver Jurčák se neztratil, zasáhl do všech utkání - proti Belgii (výhra 2:1) odehrál v základu celý zápas, proti Dánsku (4:2) celý druhý poločas a v zápase se Švédskem (3:1) zasáhl do utkání na posledních 19 minut.

• Sestřih vítězství na Letné
před 2 dny - Krásnou velikonoční neděli prožili všichni fanoušci a samozřejmě celý klub, vždyť svěřenci Františka Straky vyhráli na půdě Sparty. Sestřih nejzajímavějších okamžiků je ZDE.

• KARVINÁ CUP: Triumfy Katowic
před 3 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se vydařil. Za krásného počasí se v obou kategoriích (U8 a U10) radovaly z celkového vítězství týmy GKS Katowice. Domácí týmy pod vedením trenérů Hánla a Vichera skončily hodně na 5.místě. Podrobnosti během týdne!

• Víkendové výsledky týmů MFK
20.4. - U18-Valašské Meziříčí 6:1, U16-Valašské Meziříčí 1:2, Zlín-U15 1:2, Zlín-U14 7:0, Hranice-U13 2:15, Hranice-U12 6:13, st.žáci B-Jablunkov 1:3, Ml.žáci B-Jablunkov 5:3.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
18.4. - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
17.4. - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.