Generálka vyšla na výbornou

26.02.2011 | Redakce

Generálka vyšla na výbornou Týden před zahájením druhé ligy se fotbalisté Karviné prezentují dobrou formou. V generálce zdolali třetiligový HFK Olomouc vysoko 5:1.

Přípr., sobota 26.2.2011
1. HFK Olomouc - MFK Karviná  1:5  (1:2)
Branky: 5. Tögel - 11. a 62. Radzinevičius, 14. Pavlík, 58. Gajdoš, 86, Ciku
1. HFK Olomouc:

1. poločas: Šrom – Dadák, Kovář, Polák, Onofrej – Kobylík, Bednář, Čtvrtníček – Korčián, Obal, Tögel.

2. poločas: Aleksijevič – Kopecký, Polák, Krejčí, Onofrej – Filipský, Kovář, Bednář, Krumpolc – Obal, Richter.

MFK Karviná: Kafka (46. Pulen) – Hoffmann, Mráz, Štajer (60. Horváth), Knötig – Pavlík, Slončík (46. Milosavljev, 75. Ciku), Gajdoš, Ciku (46. Jursa) – Radzinevičius, Presl (46. Vrána)
Počet diváků: 0

Přitom vstup do utkání nám nevyšel. Po zaváhání naší obrany se v 5. minutě prosadil Tögel a poslal tak Holické překvapivě do vedení – 0:1.

Nepříznivý stav nezanechal na našich hráčích žádné stopy. Během deseti minut jsme dokázali stav nejenom srovnat, ale i otočit ve svůj prospěch. V 11. minutě se ujal zahrávání přímého kopu Slončík, a přesným centrem našel hlavu Radzinevičiuse – 1:1.

O čtyři minuty později se v další šanci objevil Radzinevičius, který orazítkoval břevno. Míč se poté odrazil k Pavlíkovi a ten hlavou podruhé rozesmutnil olomouckého brankáře – 1:2.

Další branky si hráči Karviné schovali do druhé půle. V 58. minutě napřáhl Milosavljev, jeho střelu gólman vyrazil před sebe a Gajdoš neměl s dorážkou žádný problém – 1:3.

Uběhly další čtyři minuty a nejlepší střelec MFK OKD Radzinevičius se podruhé v utkání zapsal do listiny střelců. Tentokrát si naskočil na Jursův roh a míč se zastavil až v síti – 1:4.

V závěru zápasu si Ciku narazil s výborně hrajícím Radzinevičiusem, a střelou na první tyč zaskočil holického brankáře – 1:5.

„Generálka byla vydařená. Ukázalo se, že máme velkou sílu v útočné fázi. Soupeř byl hlavně v prvním poločase houževnatý a šel dokonce do vedení. Nepříznivý stav nás nerozhodil. I nadále jsme hráli svojí hru, a v 15. minutě jsme již vedli. Do konce poločasu jsme si vytvořili další tři příležitosti, které jsme neproměnili. Do druhé půle jsme udělali několik změn, aby si zahráli všichni hráči. Náš výkon šel nahoru a HFK Olomouc se jen sporadicky dostávala před naší branku. Byla prakticky celý zbytek zápasu pod tlakem, z něhož pramenily další tři góly. Jsem rád, že z kádru, se kterým počítám do zápasu s Mostem, se nikdo nezranil. Jen Vladan Milosavljev si vyvrtnul kotník a v pondělí uvidíme, jak na tom bude," říká trenér MFK OKD Karviná Karel Kula. A zároveň dodává: „Příprava nám skončila a já ji hodnotím kladně. Hráči si své povinnosti plnili na 100%, ať v tréninku, či v zápasech. Teď je zapotřebí se stoprocentně koncentrovat na úvod jarní části.“

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.