Historie se opakovala. MFK OKD Karviná – Baník Most 4:0 (3:0)

23.08.2009 | Redakce

Historie se opakovala. MFK OKD Karviná – Baník Most 4:0 (3:0) Přesně po roce se střetli v hornickém derby týmy MFK OKD Karviná a Baníku Most. A historie se opakovala. Zatímco minulý rok nasázeli karvinští svému soupeři dva góly, dnes příděl zdvojnásobili.

4.kolo, neděle 23.8.2009
MFK Karviná - FK Baník Most  4:0  (3:0)
Branky: 24. a 38. Opic, 29. Hoffmann, 90(+1). Mišinský.
ŽK: Pavlík, Staš, Opic – Štumpf, Hrechischka
Rozhodčí: Adámek – Chytil, Večeřa
MFK Karviná: Kafka – Hoffmann (30. Tchami), Čeman, Buryán, Staš – Pavlík – Jursa, Ficek (67. Pontus), Milosavljev (65. Knötig) – Opic, Mišinský.
FK Baník Most: Šavol - Knakal, Fleišman, Hrechischka, Tonev (43. Běloušek) - Hofmann S. (46. Boutasgount), Da Silva, Štumpf - Hora (72. Rosendo), Franěk, Oboya
Počet diváků: 2654

MFK OKD Karviná dokázala navázat na skvělý výkon z Prahy a po velice povedeném prvním poločase, kdy hosty knokautovala třemi góly, si v druhé polovině zápasu pohlídala náskok a zaslouženě si připsala tři body.

Tento výsledek je zatím nejlepším, jakého kdy karvinští v druhé lize dosáhli. Do té doby uštědřili zelenobílý největší debakl Třinci, který vypráskali na svém hřišti 4:1.

Utkání bylo zahájeno minutou ticha za jednoho z nejvěrnějších karvinských fanoušků a kronikáře klubu Lojzíka Paliana. A hráči mu poslali do nebe ten nejkrásnější dárek, ze kterého by měl velikou radost – vysoké vítězství nad Baníkem Most.

Již od prvních minut se hráči MFK zakousli do hostujícího týmu. Z úvodního tlaku vytěžili pouze rohový kop po střele Mišinského, jenž vyzkoušel z 18 metrů pozornost mosteckého gólmana Šavola.

V desáté minutě zatrnulo všem fanouškům fandícím Karviné. Rychlonohý Oboya se nejlépe orientoval v pokutovém území, ale vše pokazil slabou střelou, na kterou si počkal Kafka.

O sedm minut později přišla nádherná hlavička Opice, který si vyskočil nejvýše na Jursův centr a za Šavolem zvonilo břevno. Od břevna se míč odrazil od dezorientovaného brankáře hostí do zámezí. Z následného rohu se tlačil do šance Čeman, ale Šavol prokázal své kvality.

Když to nešlo hlavou, muselo to jít nohama. V 17. minutě přihrál Pavlík kanonýru Martinu Opicovi, ten si zasekl balón a střelou k tyči rozjásal karvinské publikum – 1:0.

Neuběhlo ani pět minut a radost vypukla nanovo. Po autovém vhazování se zmocnil míče Milosavljev, poslal nadýchaný centr před bránu, který školácky podběhl hostující strážce svatyně a Hoffmann lehce zasunul do prázdné brány – 2:0.

Ve 35. minutě mohlo být sníženo. Da Silva vyslal nebezpečnou střelu, ale ta skončila jen na tyči Kafkovy brány.

Zatímco Baníkovcům nebylo přáno, Martinovi Opicovi se střelecky dařilo. Po nakrátko rozehraném přímém kopu se celou váhou opřel do balónu a ten skončil potřetí v mostecké síti – 3:0.

Na beznaděj svého manšaftu se nemohl dívat Jorge Aňon a ještě před přestávkou udělal změnu. Místo Toneva poslal na hřiště Bělouška. A v úvodu druhého poločasu vyměnil Hoffmana Boutasgount.

Druhou polovinu zápasu karvinští kontrolovali svůj tříbrankový náskok, který mohl navýšit Opic a dosáhnout hattricku. Na jeho skluz ovšem zareagoval reflexivně gólman hostí a zkazil našemu střelci radost.

Přesto zůstali Šavolovi oči pro pláč. V nastaveném čase se odhodlal ke střele Mišinský a jeho pokus si mostečtí sami srazili do brány – 4:0.

Karvinští hráči tak mohou hlásit: Lojzíku, plán jsme splnili na 100%!!! To vítězství bylo jen pro Tebe!!!

V sobotu zajíždí MFK OKD Karviná do města obuvi, kde se pokusí obrat Zlín o další body. Utkání začíná v 17:00 hodin.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!