Generální partner
Světlý režim
10. červenec 2021

Hokejová remíza na konci kempu, Tychy-Karviná 3:3

Fotbalisté MFK poprvé v letní přípravě remizovali. Na stadionu v Ustroni sice nad GKS Tychy třikrát vedli, ale soupeř pokaždé skóre dorovnal.
GKS Tychy
sobota 10.7.2021
3:3
(0:1)
Ustroň
Diváci: 0
MFK Karviná
I. poločas: Jałocha – Mańka, Nedić, Szymura, Wołkowicz – Biel, Piątek, Żytek, Grzeszczyk, Kozina – Malec. II. poločas: Odyjewski – Połap, Zarębski, Sołowiej, Wacławek – Piątek, Misztal (75. Pawlusiński), Paprzycki, Steblecki, Kargulewicz – Staniucha.
Neuman (46. Ciupa) - Křapka, Eduardo (60. Šindelář), Buchta, Bartošák (60. Stropek) - Jean Mangabeira (60. Jursa), Nešický (70. Tavares) - Čmelík (60. Svoboda), Qose (46. Mikuš), Sinyavskiy (60. Jurásek) - Papadopulos (60. Zych).
Branky: 62. a 84. Kargulewicz, 73. Staniucha - 17. Jean Mangabeira, 64. Šindelář, 74. Svoboda

Komentář

Šestigólový zápas vidělo několik desítek diváků na útulném stadionku v Ustroni. Skóre otevřel v 17. minutě Jean Mangabeira, ke kterému se odrazil míč po zahrané standardní situaci z levé strany – uvnitř vápna mu míč ideálně skončil a brazilský střední záložník se nerozpakoval a trefil mimo dosah brankáře polského celku.

V dalším průběhu prvního dějství trefil Sinyavskiy břevno a brankovou konstrukci trefili Karvinští ještě jednou. Velkou šanci navíc ještě neproměnil Kristi Qose, kterému naservíroval míč po brejku z pravé strany Lukáš Čmelík. Albánskému záložníkovi zůstal míč pod nohama.

Druhý poločas byl gólově bohatší, padlo hned pět gólů. Kouč Weber udělal o přestávce pouze dvě změny – vystřídal gólmany a stáhl Qoseho. Větší počet hráčů vystřídal až po hodině hry. A potom se s góly roztrhl pytel. Nejprve polský tým vyrovnal – na první pohled kostrbatou rychlou akci po levé straně nakonec zakončil hlavou za zády brankáře Jiřího Ciupy záložník Kargulewicz. Neuběhly ani dvě minuty a Karvinští si své vedení vzali zpátky.

Aleš Nešický odcentroval ze standardní situace přímo na hlavu Martina Šindeláře a míč se zastavil až v síti! Za devět minut přišla naprosto jednoduchá akce středem hřiště, kdy zaspala karvinská obrana a Staniucha se tváří v tvář Ciupovi nemýlil a vyrovnal. Hned po rozehrání však šli hráči MFK znovu do vedení, když Matěj Jurásek poslal centr do nebezpečného prostoru a Antonín Svoboda svým prvním gólem v karvinském dresu vrátil i do třetice vedení na stranu Karviné.

A to mohli definitivně pojistit v 83. minutě, centr z pravé strany prodloužil Rafael Tavares za sebe na Juráska, kterému však zakončení v ideální pozici vůbec nevyšlo. A vzápětí se trestalo na druhé straně – na konečných 3:3 poměrně snadno a z pohledu slezského celku zbytečně vyrovnal svým druhým gólem v zápase Kargulewicz.  

Ohlasy trenérů

Trenér Jozef Weber: „Hodina hry byla podle našich představ, řekl bych hodně slušných šedesát minut. Potom už to byl, dá se říct, hokej. S organizací hry jsem už nebyl spokojený a trochu mi to pokazilo celkový dojem z utkání. Přestože jsme třikrát vedli, tak remíza je zasloužená. V posledních třiceti minutách jsme udělali opravdu hloupé chyby v obraně.“

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná