Generální partner
Světlý režim
31. říjen 2009

Hornické derby patřilo Sokolovu

Že se Karviné nedaří sbírat body z venku, se potvrdilo i v tomto zápase. Domácí ukázali, že se právem pohybují ve špičce tabulky a náš tým porazili 2:0.
Baník Sokolov
sobota 31.10.2009
2:0
(1:0)

Diváci: 1325
MFK Karviná
Zacharda - Kaplan, Kura, Studík, Hanzlík - Podrazký, Čada, Pilař (85. Javorský), Vaněček - Nádeníček (72. Habai), Dejmek
Kafka - Jursa, Hoffmann, Suchý, Staš - Ficek, Pavlík, Milosavljev, Ciku (76. Tchami) - Mišinský, Pontus (56. Medjedovic)
Branky: 41. Čada, 90. Podrazký
ŽK: Vaněček - Hoffmann, Suchý
ČK: 73. Suchý
Rozhodčí: Benedikt - Hojsík, Pospíšil

Komentář

Úvodní minuty zápasu patřili karvinským. Odměnou jim byli dva rohové kopy, které nedokázali využít.

Teprve potom se sokolovští rozehráli a ve 14. minutě si vypracovali velkou šanci. Podrazký poslal míč hlavou do vápna, ale Nádeníček s Dejmkem touto příležitostí pohrdli.

Stejně neúspěšně si Nádeníček počínal o pár minut později, kdy Dejmkův centr poslal hlavou mimo tři tyče.

Ve 25. minutě se rýsovala nadějná příležitost Karviné. Mišinský obešel Kuru, ale naštěstí pro domácí zasáhl Zacharda.

Velice nebezpečně vyhlížela akce Hoffmanna. Ten poslal přetažený centr do pokutového území a Zacharda měl co dělat, aby ho vytěsnil na roh. Ten naši hráči nevyužili.

Co se nepovedlo Karviné, to se povedlo Sokolovu. Podrazký rozehrál rohový kop a na jeho konci stál Čada, jehož hlavička zapadla do karvinské brány – 1:0.

Další zajímavá šance přišla až v 60. minutě. Akci po ose Podrazký – Hanzlík – Dejmek zhatil posledně jmenovaný, kterému trvalo příliš dlouho zpracování míče.

O minutu později rozehrávali hráči Baníku přímý kop. Podrazký zakroutil přímák do branky a Kafka s vypětím sil zabránil gólu.

Aktivně hrající Podrazký spálil ještě další dvě šance. Nejprve jeho střela jen těsně minula karvinskou svatyni. Stejně dopadl i střelecký pokus o několik minut později.

V té době již hrála Karviná o deseti. Kolem Martina Suchého se prohnal Dejmek a náš zadák zatáhnul za záchrannou brzdu. Jeho počínání ocenil rozhodčí druhou žlutou kartou v zápase.

V 84. minutě se dostal do brejku Habai, ale Kafka bravurním zákrokem stoprocentní gólovku zmařil.

V poslední minutě přišel rohový kop, po kterém domácí pojistili vedení. Podrazký zakroutil míč a ten se zastavil až v síti – 2:0.

Další derby čeká karvinské 8. listopadu. Tentokrát půjde o hornicko – hutnické derby. Na Městském stadionu v Karviné se představí FK Fotbal Třinec a utkání bude zahájeno ve 14:00 hodin.

Rozhovory Rozhovory
ne 15.11. | redakce

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

st 11.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - TOMÁŠ OSTRÁK

Dvacetiletý šikula Tomáš Ostrák patří německému Kolínu nad Rýnem, nyní je ovšem v Karviné na ročním hostování a daří se mu skvěle. Je důležitým článkem základní sestavy, navíc byl premiérově povolán do reprezentační jednadvacítky.

so 31.10. | redakce

Martin Šindelář: Mrzí mě, že se liga přerušila, přestože jsme dodržovali manuál

Od 3. října nehrají, pouze tvrdě trénují a čekají na povolení znovu hrát. Stoper Martin Šindelář doufá, že se brzy začne, protože tréninky jsou dost náročné. Aby ne, když se o víkendech nehraje a není se na co šetřit...

čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:30
FC Viktoria Plzeň
MFK Karviná
×
Dnes v 18:30
FC Viktoria Plzeň
MFK Karviná