Generální partner
Světlý režim
31. říjen 2009

Hornické derby patřilo Sokolovu

Že se Karviné nedaří sbírat body z venku, se potvrdilo i v tomto zápase. Domácí ukázali, že se právem pohybují ve špičce tabulky a náš tým porazili 2:0.
Baník Sokolov
sobota 31.10.2009
2:0
(1:0)

Diváci: 1325
MFK Karviná
Zacharda - Kaplan, Kura, Studík, Hanzlík - Podrazký, Čada, Pilař (85. Javorský), Vaněček - Nádeníček (72. Habai), Dejmek
Kafka - Jursa, Hoffmann, Suchý, Staš - Ficek, Pavlík, Milosavljev, Ciku (76. Tchami) - Mišinský, Pontus (56. Medjedovic)
Branky: 41. Čada, 90. Podrazký
ŽK: Vaněček - Hoffmann, Suchý
ČK: 73. Suchý
Rozhodčí: Benedikt - Hojsík, Pospíšil

Komentář

Úvodní minuty zápasu patřili karvinským. Odměnou jim byli dva rohové kopy, které nedokázali využít.

Teprve potom se sokolovští rozehráli a ve 14. minutě si vypracovali velkou šanci. Podrazký poslal míč hlavou do vápna, ale Nádeníček s Dejmkem touto příležitostí pohrdli.

Stejně neúspěšně si Nádeníček počínal o pár minut později, kdy Dejmkův centr poslal hlavou mimo tři tyče.

Ve 25. minutě se rýsovala nadějná příležitost Karviné. Mišinský obešel Kuru, ale naštěstí pro domácí zasáhl Zacharda.

Velice nebezpečně vyhlížela akce Hoffmanna. Ten poslal přetažený centr do pokutového území a Zacharda měl co dělat, aby ho vytěsnil na roh. Ten naši hráči nevyužili.

Co se nepovedlo Karviné, to se povedlo Sokolovu. Podrazký rozehrál rohový kop a na jeho konci stál Čada, jehož hlavička zapadla do karvinské brány – 1:0.

Další zajímavá šance přišla až v 60. minutě. Akci po ose Podrazký – Hanzlík – Dejmek zhatil posledně jmenovaný, kterému trvalo příliš dlouho zpracování míče.

O minutu později rozehrávali hráči Baníku přímý kop. Podrazký zakroutil přímák do branky a Kafka s vypětím sil zabránil gólu.

Aktivně hrající Podrazký spálil ještě další dvě šance. Nejprve jeho střela jen těsně minula karvinskou svatyni. Stejně dopadl i střelecký pokus o několik minut později.

V té době již hrála Karviná o deseti. Kolem Martina Suchého se prohnal Dejmek a náš zadák zatáhnul za záchrannou brzdu. Jeho počínání ocenil rozhodčí druhou žlutou kartou v zápase.

V 84. minutě se dostal do brejku Habai, ale Kafka bravurním zákrokem stoprocentní gólovku zmařil.

V poslední minutě přišel rohový kop, po kterém domácí pojistili vedení. Podrazký zakroutil míč a ten se zastavil až v síti – 2:0.

Další derby čeká karvinské 8. listopadu. Tentokrát půjde o hornicko – hutnické derby. Na Městském stadionu v Karviné se představí FK Fotbal Třinec a utkání bude zahájeno ve 14:00 hodin.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo