Generální partner
Světlý režim
29. červen 2019

Jednoznačná výhra! Karviná-Vítkovice 4:0

Diváci v Dolní Lutyni se dočkali čtyř gólů, po dvou v každém poločase. Karvinští trenéři namixovali zajímavou sestavu a protočili čtrnáct hráčů a dva brankáře.
MFK Karviná
sobota 29.6.2019
4:0
(2:0)
Dolní Lutyně
Diváci: 0
MFK Vítkovice
Hrdlička (60. Ciupa) - Putyera (46. Ndefe), Stropek, Holiš, Tusjak - Dramé - Vlachovský (46. Wala), Bukata, Weber, Puchel (60. Mader) - Petráň (46. Fokaidis).
Květon – Bolf (46. Bloksch), Mikula (46. Motyčka), Cverna (46. Klusák), Stříž - Chvěja (46. Praus), Matocha - Moučka (46. Bzirský), Martišiak, Kania - Kovařík (46. Raab).
Branky: 17. Holiš, 26. Vlachovský, 61. Mader, 90. Bukata
Rozhodčí: Cieslar

Komentář

Zápas začal před početnou návštěvou z obou stran opatrně. První gól padl v sedmnácté minutě, kdy si na rohový kop naskočil testovaný Roman Holiš a hlavou otevřel skóre. Také Vítkovice si vytvořily šanci, ovšem ze závaru před Hrdličkou nic nevytěžily. Na druhé straně v 26. minutě Martin Vlachovský levou nohou zvýšil na dvougólový rozdíl po přihrávce od Puchla.

Hosté z Ostravy nehráli špatně, zkoušeli to například nebezpečně z dálky, jenže velmi jistě působil brankář Libor Hrdlička, který si se všemi pokusy hráčů v červených dresech věděl rady. Do druhé půle udělal kouč Straka tři změny a po hodině hry další dvě.

Právě ta poslední změna se ukázala jako přesně načasovaná - Matúš Mader nahradil Erika Puchla a právě mladý slovenský hráč, který završil dorostenecký věk, napřáhl z osmnácti metrů a díky teči jednoho z vítkovických hráčů míč změnil směr a skončil přesně u tyče.

Ještě předtím nebezpečně pálily z dálky Vítkovice, ale Hrdlička se činil a s velice dobře odvedenou prací přenechal své místo Jiřímu Ciupovi. V 66. minutě napřáhl z dálky Sufi Dramé, o deset minut později po přiťuknutí od Webera těsně minul Mader.

V poslední minutě pečetil vítězství nad účastníkem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY záložník Martin Bukata, který odehrál zápas s kapitánskou páskou. Výsledek je možná pro Vítkovice až moc krutý, ale prvoligový tým byl efektivní.

Ohlasy trenérů

Trenér František Straka: „Utkání na těžkém terénu jsme zvládli, výsledek je pro nás hodně příznivý. Kluci byli efektivní v zakončení.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo