Generální partner
Světlý režim
29. červen 2019

Jednoznačná výhra! Karviná-Vítkovice 4:0

Diváci v Dolní Lutyni se dočkali čtyř gólů, po dvou v každém poločase. Karvinští trenéři namixovali zajímavou sestavu a protočili čtrnáct hráčů a dva brankáře.
MFK Karviná
sobota 29.6.2019
4:0
(2:0)
Dolní Lutyně
Diváci: 0
MFK Vítkovice
Hrdlička (60. Ciupa) - Putyera (46. Ndefe), Stropek, Holiš, Tusjak - Dramé - Vlachovský (46. Wala), Bukata, Weber, Puchel (60. Mader) - Petráň (46. Fokaidis).
Květon – Bolf (46. Bloksch), Mikula (46. Motyčka), Cverna (46. Klusák), Stříž - Chvěja (46. Praus), Matocha - Moučka (46. Bzirský), Martišiak, Kania - Kovařík (46. Raab).
Branky: 17. Holiš, 26. Vlachovský, 61. Mader, 90. Bukata
Rozhodčí: Cieslar

Komentář

Zápas začal před početnou návštěvou z obou stran opatrně. První gól padl v sedmnácté minutě, kdy si na rohový kop naskočil testovaný Roman Holiš a hlavou otevřel skóre. Také Vítkovice si vytvořily šanci, ovšem ze závaru před Hrdličkou nic nevytěžily. Na druhé straně v 26. minutě Martin Vlachovský levou nohou zvýšil na dvougólový rozdíl po přihrávce od Puchla.

Hosté z Ostravy nehráli špatně, zkoušeli to například nebezpečně z dálky, jenže velmi jistě působil brankář Libor Hrdlička, který si se všemi pokusy hráčů v červených dresech věděl rady. Do druhé půle udělal kouč Straka tři změny a po hodině hry další dvě.

Právě ta poslední změna se ukázala jako přesně načasovaná - Matúš Mader nahradil Erika Puchla a právě mladý slovenský hráč, který završil dorostenecký věk, napřáhl z osmnácti metrů a díky teči jednoho z vítkovických hráčů míč změnil směr a skončil přesně u tyče.

Ještě předtím nebezpečně pálily z dálky Vítkovice, ale Hrdlička se činil a s velice dobře odvedenou prací přenechal své místo Jiřímu Ciupovi. V 66. minutě napřáhl z dálky Sufi Dramé, o deset minut později po přiťuknutí od Webera těsně minul Mader.

V poslední minutě pečetil vítězství nad účastníkem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY záložník Martin Bukata, který odehrál zápas s kapitánskou páskou. Výsledek je možná pro Vítkovice až moc krutý, ale prvoligový tým byl efektivní.

Ohlasy trenérů

Trenér František Straka: „Utkání na těžkém terénu jsme zvládli, výsledek je pro nás hodně příznivý. Kluci byli efektivní v zakončení.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 18.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Veliký profesionál se definitivně loučí. Stylově před vyprodaným stadionem se s ním klub jako s hráčem rozloučí. Ovšem Michal Papadopulos v klubu působí dál – jako trenér útočníků. Nejen o tom, ale i o bohaté kariéře, kterou by mu mohl leckdo závidět, hovořil v bulletinovém rozhovoru.

čt 26.10. | redakce

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

st 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Juraj Jarábek

Pohodové povídání s trenérem Jurajem Jarábkem především o jeho dalších štacích po odvolání z lavičky MFK v březnu 2021. Pochválil také našeho odchovance Ondřeje Lingra za obrovský herní progres.

út 3.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matej Čurma

Majitel dvou Slovnaft Cupů se Spartakem Trnava dosáhl s tímto klubem i na dvě třetí místa v lize, stejně tak s Ružomberkem, kam přišel už ve čtrnácti letech. Slovák Matej Čurma v rozhovoru vypráví třeba o českých trenérech, kteří jej vedli právě pod Čebraťom. A v Trnavě se setkal v jedné kabině i se svým vzorem Martinem Škrtělem…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo