Karviná dobyla hlavní město. Porazila juniorku Sparty

14.05.2011 | Redakce

Karviná dobyla hlavní město. Porazila juniorku Sparty Cennou výhru si vezou karvinští fotbalisté z Prahy. V Horních Počernicích přehráli juniorku pražské Sparty a zcela zaslouženě zvítězili 0:1.

26.kolo, sobota 14.5.2011
AC Sparta Praha "B" - MFK Karviná  0:1  (0:1)
Branka: 39. Ciku
ŽK: Skalák, Polom - Látal, Pavlík
Rozhodčí: Ardeleánu - Gallo, Adámková
AC Sparta Praha "B": Švenger - Švejdík, Doležal, Hušek, Polom – Glaser (46. Kraják), Pavelka, Abena, Krejčí (46. Krob) - Putz, Skalák (74. Lačný)
MFK Karviná: Kafka – Pavlík, Mráz, Motyčka, Knötig – Ciku, Jursa, Ficek (74. Slončík), Milosavljev (66. Presl) – Látal (83. Gonda), Vrána
Počet diváků: 305

Karvinští fotbalisté opět potvrdili, že se jim na rezervu našeho nejúspěšnějšího klubu daří. Před rokem si z hlavního města přivezli výhru 3:0, a ani letos nezaváhali. O jedinou branku zápasu se postaral Elvist Ciku.

Svěřenci Karla Kuly nastoupili k utkání s jasně danou taktikou. Uhlídat nebezpečné mladíky Sparty a následně vyrážet k nebezpečným brejkům. A tato zbraň na Pražany platila.

Nejenže se domácí nedokázali dostat do pořádnější šance, sami se ale museli bránit rychlým vpádům do své obrany. Pokusy Cika, Vrány a Jursy ještě gólem neskončily. O chvíli později se však skóre měnilo. Vlado Milosavljev využil zaváhání Huška, snadno ho obešel a přihrávkou našel volného Cika, který pohotově zavěsil míč pod víko – 0:1.

Před odchodem do kabin mohlo být ještě veseleji. Ale ani Látal a po něm i Milosavljev nenašli skulinku, kterou by propasírovali míč do brány.

I ve druhé půli vsadili fotbalisté Karviné na pevnou defenzívu. A s přehledem si pohlídali jednogólové vedení.

Znova se tak potvrdilo jarní pravidlo, že pokud karvinští na hřišti soupeře neinkasují, vezou si domů výhru. Shodným výsledkem 0:1 totiž skončily duely s Kladnem, Znojmem a dnes s juniorkou Sparty. Navíc se nám podařilo potřetí v řadě udržet čisté konto, což je před zápasem s Čáslaví potěšující fakt.

„Podali jsme zodpovědný výkon. Hráli jsme kvalitně v defenzívě a svého soupeře jsme nepustili do žádné vážnější šance. Obrannou část jsme zvládli na jedničku. V ofenzívě jsme se snažili hrát na rychlé brejky. Před koncem prvního poločasu vstřelil překrásný gól Elvist Ciku. Ještě v první půli jsme mohli naše vedení zvýšit, ale neproměnili jsme několik nadějných příležitostí. Naše vítězství je zcela zasloužené. Těší mě velice kvalitní výkon všech hráčů,“ vyjádřil se po utkání trenér MFK OKD Karviná Karel Kula.

Další zápas odehraje náš tým na vlastním hřišti. V neděli 22. května se na Městském stadionu v Karviné–Ráji střetneme s Čáslaví. Utkání má výkop v 17 hodin.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.